ילדי כיתות ה', ו' בבתי הספר "נר-הגלבוע" ו"סנדלה", היוו השבוע מודל חינוך ייחודי ליצירת ערכים חינוכיים משותפים על בסיס של דו-קיום, במסגרת "יום השפה הערבית" שנערך בבית הספר "נר-הגלבוע". במהלכו, למדו תלמידי "נר-הגלבוע" על אורח חייהם של ילדי הכפרים ומנהגיהם, עסקו בצוותא בפעילות שכללה יצירות אמנותיות משותפות, ושנועדה בעיקר ליצירת תשתית של דו-קיום.
את התכנית ניהלה המורה לערבית אמנה זועבי, והיא כללה תחנות של פעילויות הווי מחיי הכפר, החל מאומנות ה"ערבסקה", המהווה מוטיבים של עיטורים אמנותיים. תחילה הקימו הילדים - יהודים וערבים אוהל בדואי מעוטר, המסמל את מגוריהם הניידים של הבדואים, לאורך הדורות, כמו כן הכינו "חינה", שהופקה מצמח, המסמלת ברכת שפע, אותה מרחו התלמידים, על כפות ידי חבריהם. במשך היום עברו הילדים תחנות שונות של משחקים ויצירות אמנותיות, כמו תחנת ספורט במושגים מוסלמיים, שהתבטאה בהנפת זרועות ידיים - שמאלה, ימינה, מעלה ומטה, כולל מחיאות כפיים. כמו כן שרו הילדים במשותף את השיר העממי "אהלן וסהלאן ביכום". תחנה נוספת שביטאה סוג של משחק מוסלמי היתה "משחק מילים", ששיתפה את התלמידים באנקדוטות מעניינות וגם מצחיקות.
"גולת הכותרת של 'יום השפה הערבית', אומרת המחנכת אמנה זועבי, היתה "תחנת דרבוקות", שהופעלה ע"י המדריך בשארה נדב מ"קרן אברהם". "לאחר דברי הסבר מפיו של המדריך, תופפו הילדים על רקע מנגינה בקצבים שונים בהתאם למודוסים, כמו כן נתן המדריך מופע מרתק משלו, וניכר היה כי הילדים נהנו בצורה לא רגילה", אומרת זועבי.
 
ראש המועצה, דני עטר הדוגל בחינוך לדו-קיום מגיל צעיר אמר כי "יום השפה הערבית", מהווה משאב לשוני חשוב, המהווה חלק בלתי נפרד ליצירת תשתית לדו-קיום מגיל ילדות. "דרך לימוד השפה הערבית, ילמדו ילדי הגלבוע לכבד זה את זה וכן כדי לקדם תהליך של דיאלוג מעמיק לתקשורת בין-אישית בעברית ובערבית ולהצבת זרקור על מושג שיוויון ערך האדם", אמר ראש המועצה.
ראש מינהל החינוך במועצה דרור ללוש אמר כי למערכת החינוך בגלבוע יש מחויבות לדאוג לחינוך לשותפות יהודית- ערבית. "ייחודיותו של רעיון 'יום השפה הערבית' , היא להבין את המושג סובלנות הדדית ולאמצו כדרך חיים. מערכת החינוך בגלבוע מבוססת על תשתית של סובלנות, הכרת תרבות הזולת וכיבוד האדם באשר הוא", אמר ראש מינהל החינוך.
מירי עיני, מנהלת ביה"ס אמרה כי יום זה הווה ומהווה חלק מתהליך למידה של התלמידים לקבלת שכנינו, לראות בהם שותפים לתהליך למידה חינוכי של שיתוף וקבלת השונה לסובלנות ולהיות חלק בדו-קיום.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים