רקע ותפישה
המועצה האזורית גלבוע שמה לה למטרה ליצור מודל חינוכי רב-שנתי ורב-גילאי מוכלל, אשר יקיף את בתי הספר, המורים, התלמידים, משפחות התלמידים והמועצה האזורית.
 מתוך מגמה ליצור סולידריות חברתית, להטמיע ערכים של כבוד וסובלנות ולהעצים את הפרט, משקיעה המועצה משאבי זמן, ידע ותקציב לטובת יצירת מודל חינוכי זה. לטובת מאמץ זה חברה המועצה לקרן קרב, אשר שותפה בחשיבה ובמשאבים ולמכון ברנקו וייס, אשר מפתח ומוביל את כלל התוכנית המועצה.
 
   

במועצה האזורית גלבוע מגוון רחב של בתי ספר (יסודי, על-יסודי, חינוך מיוחד) ואוכלוסיות תלמידים במרקם משתנה (קיבוצים, מושבים, ערבים, פרופיל לימודי מגוון). בתי הספר מורכבים ממנהלים, מורים, מחנכים, תלמידים והורי התלמידים. כל אלו יוצרים קהילה, אשר חיזוקה כקהילה, יצירת שפה משותפת לחבריה וחיבורה למועצה כחלק מביסוס שייכות רחבה, עומדות בבסיס מטרות התוכנית החינוכית.
התפישה היא כי חיזוק הילדים, כל אחד על-פי צרכיו האישים, הלימודים והחברתיים באמצעות תוכניות אישיות למיצוי הפוטנציאל ולפיתוח השגיות, יצור שפת מצוינות כוללת, אשר תקיש גם על החיים מעבר לביה"ס, ותקשור את המשפחה להיבטים רחבים יותר בחיי הילד.
 
המודל החינוכי
התוכנית ש מציעה מהלך כולל במערכת החינוך במועצה האזורית גלבוע במטרה להביא לקידום הישגי התלמידים ולהטמעת תרבות ארגונית-פדגוגית של פרטנות כוללת בבתי הספר.
 
   
האתגר החינוכי של המאה ה-21 הוא ביצירת מסגרת ללמידה שהיא משמעותית ורלוונטית לתלמיד. במסגרת כזאת הלמידה תתרחש כתהליך אינטימי ואישי ויתקיימו בה תהליכי התפתחות קוגניטיביים ורגשיים כוללים. התוכנית תכשיר ומאמן צוותי הוראה ומנחים לטיפול פרטני-הוליסטי, המעניק לתלמידים יחס חם ואישי. בתוכנית, הלומד נתפס בהקשר המשפחתי והקהילתי שלו. המורים זוכים באמונם של התלמידים ומנחים אותם בלמידה אישית – למידה המאפשרת לכל תלמיד ותלמידה לצמוח ולהתפתח, להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם ולתרום את חלקם לקידום החברה בישראל.
מצגת שפת המצויינות כפי שהוצגה בפני מליאת המועצה 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים