שר החוץ הספרדי מיגל מורטינוס :"אמליץ על דני עטר ומוסא כדורא לפרס נובל על שאתם עושים את "שלום האנשים"האמיתי. "
 
דני עטר: " פיילוט של 20 קבוצות תיירים לגלבוע-ג'נין – בקרוב "
"השר מורטינוס בעל  השפעה בינלאומית, פעיל נמרץ בקידום תהליכי השלום  ובעיקר בין הגלבוע לנפת ג'נין, ועל כך קבעה מליאת המועצה כי הוא ראוי לתואר יקיר הגלבוע"
 
 
שר החוץ הספרדי מיגל אנחל מורטינוס ביקר השבוע בגלבוע ובג'נין במטרה לקדם את הפרויקטים המשותפים בין 2 הרשויות.
ביקורו מסמל הצהרה גלויה של ממשלת ספרד והאיחוד האירופי על תמיכתם ביוזמת השלום של גלבוע-ג'נין.
המשמעות המעשית היא תמיכה כלכלית ואסטרטגית בפרויקטים וקידום חבילות התיירות בגלבוע ובג'נין , מרכז השפות המשותף ואזור התעשייה המשותף ל2 הרשויות.
עוד סוכם כי בקרוב יחל פיילוט של 20 קבוצות תיירים שיגיעו ב"חבילות שלום" לגלבוע ולג'נין.
 
מורטינוס הגיע לאחר פגישה עם מלך ירדן ולאחר המפגש בגלבוע נפגש גם עם נשיא המדינה וראש הממשלה .
הביקור החל בהפרחת עשרות יונים במעבר הגלבוע ולאחר מכן בקריאות שמחה של ילדים יהודים וערבים מקבוצת הכדורגל "אסי גלבוע " אשר קראו לעברו :"אספניול, אספניול - אלופת העולם בכדורגל".
 
הפמליה המשיכה לאתר הסקי, שם נפגשו האורחים עם קבוצת תלמידות  ממוקיבלה, שסיימו לפני שבוע קורס טייס, אותו יזמה המועצה. "הטסנו בעצמנו מטוס וחשנו שהשמים הם הגבול" סיפרו לשר החוץ, ראנין גראמה וקרוואן זועבי מכפר מוקיבלה ובירכו אותו לשלום.
 
הביקור נערך בהשתתפותם של מוסא כדורא מושל ג'נין, סגנים וחברי מליאת הגלבוע, שגריר ישראל בספרד רפי שולץ, ראש לשכתו של שר החוץ אגוסטינוס סנטוס, הקונסול הכללי של ספרד בישראל רמון אנסואיין, חברי מליאת המועצה, מנהלי מחלקות במועצה ואישי ציבור רבים. הביקור כלל בין השאר, סיורים במרחבי הגלבוע כולל מוקדי תיירות, המצויים בתהליך של יישום פרויקטים.
 
"נפלה בחלקנו הזכות לארח את שר החוץ מיגל מורטינוס, איש בעל שם עולמי, שותף פעיל מאד מזה שנים רבות בכל תהליכי השלום עם מדינת ישראל. אחת היכולות שלו היא לשמור על אזורנו, מזרח התיכון, תוך השקעת מאמצים רבים לכונן שלום בינינו לבין שכנינו. אני מאמין שבזכותו, מציאות זו שלנו ושל שכנינו הפלשתינים לא תשתנה" את הדברים אמר דני עטר, בישיבת חגיגית בה הוענק תואר יקיר הגלבוע לשר החוץ, במסעדת "סהרה".
 בהמשך קרא עטר קרא לשר לחזק את המודל של יצירת גשר לשלום בעזרת משאבים. "מודל גלבוע-ג'נין הוא לא סתם מודל, יש צורך להשקיע בו משאבים רבים בעלות לא מופרכת של למעלה ממיליארד דולר", אמר.
כמו כן שיבח ראש המועצה את מושל ג'נין מוסא כדורה ואמר כי הוא הוכיח מנהיגות אמיצה בעידודו של נשיא הרשות הפלשתינית אבו מאזן, לחיזוק השלום. "אני בטוח שבשיתוף פעולה עימו, ויחד עם סגניי, עיד סלים ורמי אלהרר, נשלים את מודל השלום בהצלחה" אמר ראש המועצה. מושל ג'נין הודה לראש המועצה על דבריו המרגשים ואמר כי הוא מאמין שתשתיות השלום שהינחה הוא ודני עטר, יוסרו המחסום במעבר הגלבוע.
לאחר שהתכבד בתואר "יקיר הגלבוע", ציין מורטינוס כי ממשלתו והקהילה האירופית כולה תומכת בפרויקטים המשותפים וכי הם ישקיעו משאבים בהקמת מרכז תרבותי לשפות ומיזמי תיירות אשר יקרבו את הדיאלוג בין העמים כלשונו.
"רבין ועראפת בזמנו קיבלו פרס נובל על שלום בין מדינות. אני אמליץ עליכם לקבל נובל על שאתם יוצרים את "שלום האנשים"
אמר מורטינוס , "וזה מה שנחוץ במזרח התיכון" הוסיף.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים