דני עטר מציג: תכנית-אב לפיתוח בר קיימא
תושבי הגלבוע יחליטו בעצמם על דרכי הפעולה בתחום הסביבתי ויהנו מליווי מקצועי ופעילויות בקהילה ולמען הפרט.
"המועצה הציבה לעצמה יעד- יצירת סביבת חיים ירוקה ואורח חיים בריא עם ריאה ירוקה ,  לרווחת תושביה ולמען הדורות הבאים. מימוש חזון זה יבוצע הלכה למעשה, במסגרת תכנית פיתוח בר-קיימא, ברמה האישית, המקומית והלאומית, תוך הטמעת החינוך הסביבתי השוטף, החל מהגיל הרך". את הדברים אמר ראש המועצה האזורית הגלבוע דני עטר בכנס שהתקיים במועצה, בהשתתפות מנהלי המחלקות במועצה.
 
הכנס דן ב"תוכנית אב לפיתוח בר קיימא" או בשמה הידוע יותר- "קיימות", הנמצא בשלבי ביצוע. בתוכנית, דנו משתתפי הכנס בקשר שבין הסביבה, החברה והכלכלה , ובדרכי פתרון, לפיו "כיצד נפתח וניצור היום מבלי שנפגע בצרכי הדורות הבאים".
סגן ראש המועצה רמי אלהרר, ראש מינהל השירות לתושב מסר כי התוכנית מיועדת להניח בסיס מקצועי וקהילתי ל"שנת איכות הסביבה", עליה הכריזה המועצה, והיא מציבה במרכזה את שיתוף הקהילה המקומית ומתמקדת בהיבטים הרחבים של מושג הקיימות, לרבות קיימות חברתית.
"התוכנית מיועדת לקדם יעדים ישימים מיידים וכן להניח מתווה אסטרטגי כולל – לצמיחת סביבת חיים טובה יותר במועצה, מרמת הפרט ועד רמת האזור", אמר אלהרר.
 
הוא ציין כי הצוות המקצועי שנבחר להוביל את תוכנית האב, כולל את ד"ר רונית דוידוביץ מרטון, בעלת ניסיון רב בהובלת תוכניות אב מסוג זה, ואף משמשת כמקשרת בין משרדי הממשלה למועצות האזוריות בנושא הקיימות.
 
בפתיחת דבריו, הציג ראש המועצה דני עטר את אתגרי איכות הסביבה העומדים בפנינו וציין את החלטת המועצה על הכרזת שנת 2011 כשנת איכות הסביבה בגלבוע.
 
בהמשך, קיבלו המשתתפים הסבר על התוכנית ושלבי הביצוע. בנוסף, קיימה ד"ר דוידוביץ מרטון מפגש בנושא הקיימות עם משתתפי קורס פעילי איכות הסביבה שמתקיים במועצה.
במהלך התוכנית, ייפגש צוות התוכנית בנפרד עם כל מחלקות המועצה, נותני שרותים, מנהלי בתי ספר, הנהלות ישובים ופעילי איכות סביבה. בנוסף, יערכו מספר מפגשים פתוחים לקהל הרחב שיוזמן להביא דעתו ולהשפיע על הדגשים בנושאי איכות הסביבה לשנים הקרובות - מורשת, חינוך, פעילות ספורט פנאי בטבע, קידום מיחזור, שמירה על שטחים פתוחים ועוד.
 
במסגרת התוכנית, מתוכנן ארוע "עושים ביחד ירוק בגלבוע", שאליו יוזמנו כל תושבי האזור ובמסגרת יריד ססגוני, יוכלו להצטרף לקבוצות דיון ופעולה בנושאים השונים שיוצאו על

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים