בגני הילדים של המוא"ז הגלבוע מופעלת תוכנית חינוכית חדשנית "מהבית לבית הספר" המסייעת לילדים במעבר נכון לבית הספר
 
במוסדות החינוך לגיל הרך במועצה האזורית הגלבוע, פועלת מתחילת שנת הלימודים תכנית "מהבית לבית הספר", שמטרתה לתת מענה לילדים במעבר נכון מגן הילדים לבית הספר. התכנית נבנתה ע"י האוניברסיטה העברית ומתחילת השנה יצאה לדרך, כאשר בעידודו של ראש המועצה דני עטר מופעלת התכנית בכל ישובי המועצה.
 
בתכנית מגוון פעילויות כגון: עבודות יצירה, פעילות חווייתית בעקבות סיפורים, פעילויות מקדמות שפה ומעודדות חשיבה. חלק מהפעילויות משותפות לילדים ולהורים.
ההורים משתתפים בסדנה העוסקת בתקשורת הורה-ילד, בכלים להעצמת הילד ולתמיכה במעבר לבית הספר.
מנהלת מחלקת החינוך לגיל הרך, חגית לוין ציינה כי התכנית פועלת בהצלחה בגני הילדים, וזוכה לעידוד מהורי הילדים. היא הסבירה כי תפקיד המחלקה, הוא ליצור חוויה אצל הילד עם בית הספר שללא ספק תשפיע על יחסו ללמידה. "כהורים, תפקידנו הוא לסייע לחוות חוויה משמעותית של הצלחה, מסוגלות ויכולת" אמרה לוין..
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר ציין כי התכנית החינוכית "מהבית לבית הספר" המוטמעת בילדי הגנים של המועצה, היא הדרכה חינוכית רבת חשיבות, שנועדה להפעיל הורים וילדיהם במסגרת הבית כתוספת לתכנית הלימודים הפורמאלית. "אין ספק שתכנית זו תעצים בין היתר, את יכולתן של הגננות לתכנן דרכי עבודה, המותאמות לצרכים המשתנים של הילדים וכן להעניק סיוע להורים בכל שלבי הדרכת ילדיהם", אמר ראש המועצה.
 
לדברי חגית לוין, קבוצות ילדים והורים, מעל 50 משפחות נפגשות מדי שבוע ביישובי תענך, מוקייבלה ונאעורה, כאשר בסיס התכנית הוא - אמונה שילדים מצליחים, כאשר הורים ואנשי מקצוע משתפים פעולה. "התכנית עשירה  בפעילויות מגוונות, הילדים  משפרים יכולות ומיומנויות הנדרשות במעבר לכיתה א'. הוסיפה לוין.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים