כ-800 תושבי ישובי המועצה האזורית הגלבוע חתמו על עצומה, בה הביעו התנגדות נחרצת לפתיחתה מחדש של מחצבת גדעונה, ע"י מינהל מקרקעי ישראל. התושבים קיימו מפגש ציבורי, במעמד ראש המועצה, דני עטר ובהשתתפות סגניו, רמי אלהרר ועיד סלים, וכן מנהלי מחלקות המועצה ונציגי הישובים. משתתפי המפגש התבטאו בזעם על החלטתו של המינהל, בטענה כי פתיחתה של המחצבה תגרום למפגעים סביבתיים ברחבי הגלבוע.
במפגש הדגישו הדוברים כי הקמת המחצבה תפגע בבריאות הציבור, הם ציינו כי מינהל מקרקעי ישראל, מתכוון להעביר נכסי טבע של הגלבוע לקבלנים, על חשבון ציבור התושבים. "הגלבוע הוא נכס לאומי, ומי שפוגע בו - פוגע במדינה. חציבה בהר הגלבוע תגרום להרס בלתי הפיך וייקח עשרות שנים לשקם את הנזקים העלולה לגרום המחצבה, במידה והיא תיפתח" ציינו הדוברים במפגש. הם חזרו והדגישו כי המחצבה הקיימת ליד בית אלפא עונה על הצרכים ולכן הקמת מחצבה נוספת היא מיותרת.
ראש המועצה דני עטר ציין כי המועצה תיתן גיבוי ועזרה לכל התארגנות למניעת הפעלתה של המחצבה וקרא לקיים הסברה בקרב תושבי הגלבוע, לרבות החתמת הורי תלמידי בתי הספר במועצה.
 
כזכור, הגישה המועצה האזורית גלבוע, בתחילת השנה בבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת עתירה מנהלית דחופה למתן צו על תנאי, ובקשה לצו ביניים נגד מינהל מקרקעי ישראל לעצירת המכרז להקמת המחצבה. בעתירה נטען כי הפעלת המחצבה תהווה מפגע סביבתי ואקולוגי חמור לישובי הגלבוע.  
 
 
בסיום המפגש הודיעו משתתפיו כי ינהלו מאבק רציף ופעיל נגד פתיחת המחצבה, שיכלול החתמת מרבית תושבי הגלבוע על עצומה נגד פתיחת המחצבה.
 
שלומי גרנוב, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה וחזות הישובים במועצה, מסר כי בימים אלה מועברת העצומה באמצעות מייל ובכל הרשתות החברתיות. לדבריו, הקמת המחצבה בגדעונה תפצע ותפגע בנכס אקולוגי לאומי והנזק יהיה בלתי הפיך  ובכייה  לדורות. 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים