אירוע חנוכה של "מתגלגלים בגלבוע" התקיים ביום חמישי שעבר, אבל נעשה במתכונת מצומצמת ושקטה. הסיבה: האירועים הקשים שהתרחשו באותן שעות בהר הכרמל.
האירוע הינו חלק ממערך שלם של אירועים עממיים שעליהם החליטו במועצה האזורית גלבוע. מדובר בתוכנית אב רב שנתית שמטרתה לקדם את העיסוק בספורט אתגרי בכלל ובספורט האופניים בפרט
ביום חמישי שעבר (2 בדצמבר) , בשעה שצוותי קבוצת האופניים המקומית "500 וואט" היו עסוקים בסימון המסלול האתגרי "מתגלגלים בגלבוע" שתוכנן ליום המחרת - נצפתה לפתע פטריית עשן עצומה שהתנשאה באופק ממערב... זה היה סימן ראשון לאסון הגדול שפקד את מדינת ישראל ואת העם כולו.
בשעות אחה"צ המאוחרות של אותו יום חמישי, כבר החלו לזרום הידיעות בדבר אירועי הכרמל וההלם היה גדול.
לאחר התלבטויות הוחלט, בעיקר בשל הסמיכות לאירוע ובשל העובדה שמרבית הנרשמים אליו היו ילדים,  לקיים את האירוע במתכונת שקטה. תחרויות היתוליות שתוכננו בוטלו ונשארה רק מתכונת של מסע אופניים עם תחרות נגד השעון - על מסלול הפמפטרק במעיין חרוד - כשמוסיקה ישראלית רגועה ועצובה מתנגנת ברקע.
החל משעות הבוקר של יום שישי , החלו להתאסף מאות רוכבי ורוכבות אופניים מכל הגילאים ומכל קצוות הארץ. היו שם משפחות שלמות על אופניהן.
מתחם אקספו שכלל דוכני מזון, ציוד ולבוש רכיבה - קידם את פני הבאים.
בסך הכל יצאו כ-300 רוכבים לרכיבה בשני מסלולים:
מסלול אתגרי - במסלול זה רכבו מעל מחצית ממשתתפי האירוע והוא כלל רכיבה בשבילי הר הגלבוע, טיפוסים מאתגרים ורכיבה בסינגלים, שבילי עיזים צרים וטכניים, כאשר בסיום הקטע האתגרי התחברו רוכבי מסלול זה למסלול העממי.
מסלול עממי - שכלל רכיבה על השליש התחתון של הר הגלבוע וחזרה לנחל חרוד, כולל כתב חידה שרמזיו פוזרו לאורך המסלול ובסה"כ 30 ק"מ של מסלול בשבילי הנוף והטבע המיוחדים והיפיפיים של הגלבוע. מזג האוויר עמד בניגוד גמור לאווירה הכללית והיה פשוט נפלא.
הרוכבים סיימו את הרכיבה במעיין חרוד.
שלוש משפחות פיצחו את כתב החידה וזכו בארוחות משפחתיות מתנת "החומוסיה" בתל יוסף.
 
 
בשעה 11:00 התקיימה תחרות עממית נגד השעון על מסלול הפמפטרק שבמעיין חרוד. המסלול הינו מסלול טכני סגור הכולל סיבובים, באמפים וכד' אשר מאלץ את הרוכב להשתמש בשפת הגוף ובטכניקה ע"מ לצלוח אותו בזרימה. זהו מסלול הראשון מסוגו בארץ.
על הרוכבים היה להקיף את המסלול פעמיים תוך קיזוז זמנים נגד השעון, במהירות האפשרית.
כ-17 רוכבים בקטגוריות גיל שונות לקחו חלק בתחרות כאשר בסיום כל אחד מהמקומות הראשונים זכה לפרס והמקום הראשון הכללי זכה באופני GT בשווי 2,500 ₪ מתנת חנות האופניים "ונטיל רוזן ומינץ" בעפולה .
הרוכב אור גוב מיוקנעם ועוד ילדים ונערים מקבוצת האופניים 500 וואט עמקים, כולם תושבי הגלבוע והעמק – זכו בפרסים הראשונים.
שלומי אייל רכז הספורט הרב תחומי של המועצה, מיוזמי ומקדמי האירוע אמר לכתבנו: "האירוע היום הוא סוג של אמירה בצל האסון הכבד שאירע בכרמל. אמירה שאנו תושבי ישראל בכלל, הטיילים ורוכבי האופניים בפרט, נמשיך לפקוד את הטבע, ההרים, השבילים והיערות של ארצנו, לטייל בהם, לרכוב בהם וליהנות מהם על הנוף, בעלי החיים והצמחייה שלהם. תושבי הגלבוע זכו לחיות מחוברים לטבע שמציע האזור; המועצה האזורית גלבוע עושה מאמצים רבים לטפח את הגלבוע ולפתח בו שבילים ייעודיים לטיילים ולרוכבי אופניים, אנו החלטנו לקדם השנה את נושא רכיבת האופניים בגלבוע הן בפן העממי והן בפן התחרותי כאשר הקבוצה המקומית שלנו "500 וואט עמקים" מייצגת את חוד החנית של העניין בעמק.
"נמשיך ליזום אירועים מהסוג הזה אשר מהווים בסיס ליצירת תרבות רכיבה רחבת היקף בגלבוע ומחברים את תושבי העמק ומכל קצוות הארץ לגלבוע בפרט וכמובן לנוף,לטבע לספורט על כל ערכיו בכלל".

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים