הנהלת בית הספר "עמק יפה" שבגלבוע בחרה בט"ו בשבט השנה, לבצע סקירה של המפגעים האקולוגיים שפקדו השנה את אתרי הטבע ובראשם יערות הכרמל, ובחרו לקיים טיול רגלי ביערות המפוחמים, כאות של הזדהות.
מסלול ההזדהות נפתח מול קיבוץ עין הוד, והסתיים בצומת אורן, סמוך לכביש העולה לבית אורן. אפרת ביגמן, העומדת בראש תכנית עבודה פרטנית עם תלמידים בתחום כתיבה יוצרת, מסרה כי מדובר במסע של הזדהות עם האסון ביערות הכרמל והוסיפה כי לצד החורבן, התפעמו התלמידים ממראם המרתק של הגזעים המפוחמים, כאשר סביבם צמחו ניצנים ירוקים, מהגשם האחרון וכן כתרי רקפות שהנביטו ועוררו תקווה בלב, לשיקום היער השחור. "שוחחנו על הדרכים לשיקום היער והטבע, שספג מהלומה כבדה עקב רשלנות האדם. לאחר תום המסלול הרגלי וארוחת צהריים בפארק עצי הזית העתיקים, עלינו בכביש שבו ארע אסון האוטובוס. שמענו הסבר מרגש ממדריכים שנלוו אלינו, כמו כן צפינו  באנדרטה הזמנית שהוקמה לזכר נפגעי האסון", סיכמה ביגמן.
מנהל בית הספר קובי רוימי, אמר כי העדפת הסיור באתר האסון ביערות הכרמל, דווקא בחג האילנות, היא ביטוי של הרכנת ראש של התלמידים ושל כלל מערכת החינוך בבית הספר ל-43 קורבנות האסון ולחמשת מיליון עצי האורן הישראלי שעלו באש.  

 דף בית ספר "עמק יפה"


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים