תלמידי כיתות ט' ברב-תחומי עמק חרוד הציגו בגאווה את חזונו ומורשתו של חוזה המדינה

תנועת הנוער "המחנות העולים", קיימה השבוע בבית הספר "הרב תחומי עמק חרוד" של המועצה האזורית הגלבוע, פעילות חינוכית ייחודית בסימן – "יוצרים חברה צודקת!" בהשתתפות 140 תלמידי כיתות ט' של בית הספר, בהנחיית מדריכי תנועת הנוער המחנות העולים, כאשר במרכז הפעילות עמד "ציון פועלו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל"
 ארבל דרוקר, רכז אשכול צפון של המחנות העולים במועצה, מסר כי מטרת "יום הרצל" הינה חשיפתם של בני נוער וחיילים, לתכניה של הציונות. "תלמידי כיתה ט' בביה"ס הרב תחומי, גילו עניין רב בפעילות שיוחדה לחוזה המדינה ושיתפו פעולה פורה", אמר.
 ראש מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, ברוכי מגל אמר כי תנועות הנוער בגלבוע, כיבדו את הנצחת זכרו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל במסגרת פעילויות איכותיות. "בני הנוער הציגו בגאווה את חזונו, מורשתו ופועלו של הרצל, וזאת הודות למצויינות בה התבסס חינוכם. בני הנוער מעצבים בפעילותם בתנועה את מדינת ישראל, מוסדותיה, יעדיה ובעיקר דמותה בהתאם לחזונו הציוני של חוזה המדינה", אמר ברוכי. 
ניר רביב, קומונרית בוגרת מטעם התנועה בקיבוץ יזרעאל ציינה כי הרצל, חוזה המדינה ומנהיגה הראשון של התנועה הציונית מהווה עבורה סמל חי. "כתביו ומעשיו למען העם היהודי מהווים מצפון ערכי. הרצל דרש לא רק קרקע ומסגרת מדינית עבור העם היהודי, אלא הקמתה של חברת מופת, חברה מוסרית צודקת ושוויונית", אמרה רביב.
 
עוד הוסיף רכז אשכול צפון, כי פעילות התנועה ביום הרצל נעשתה בשותפות ארצית בין תנועות הנוער הציוניות. "במהלך היום העבירו מדריכי תנועות הנוער פעילות בנושא יום הרצל ללמעלה מ-30,000 תלמידים ותלמידות בכל רחבי הארץ. "יש אנשים שאינם מבינים אותנו כראוי, וסבורים כי מטרת מאמצינו היא לשוב אל ארצנו. האידיאל שלנו הולך הלאה מזה... אנו נשוב ונשתול את עצמנו כפרח זה הצץ מהאדמה, גדל ופורח ונותן את ניחוחו ואת יופיו לעולם. אנו נחזיר את התרבות הגבוה ביותר לעמנו...", מסכם רכז אשכול צפון של תנועת המחנות העולים.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים