תלמידי פרויקט הרובוטיקה בבי"ס אחווה שבגלבוע זכו במקום שני בתחרות ארצית לרובוטיקה

באפריל הקרוב ייצגו את ישראל באליפות אירופה בהולנד
 
תלמידי פרויקט רובוטיקה בבית הספר "אחווה-גלבוע", זכו ביום שלישי האחרון במקום שני בתחרות ארצית  לרובוטיקה, שנערך בהיכל "נוקיה" בתל-אביב. בעקבות הזכייה, שיגרו ברכות ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, מנהלת משרד החינוך במחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון, ודוד אתמור מפקח בית הספר מטעם רשת אורט, לתלמידי הפרוייקט, למורים ולמנהל בית הספר סלמאן זועבי.
 
ראש המועצה, דני עטר חלק שבחים רבים לזוכים, על ניצחונם המזהיר, ואמר כי התלמידים פארו בהישגיהם המדעיים את האנוש שבגלבוע. "הם והוריהם, יחד עם בית ספרם, מהווים גאווה למדינה בכלל, ולגלבוע בפרט", אמר ראש המועצה. כמו כן שיבח עטר את מנהל בית הספר סלמאן זועבי, ואת כלל המורים ואמר כי בית הספר אורט אחווה נמנה עם המובילים במצוינות חינוכית, הודות לצוות מוריו ומחנכיו המתמידים בהשבחת נושאי הלימודים ובהגשמת רעיונות שנועדו לתרום להעצמת רמת הלמידה אצל תלמידיהם ולהכשיר את דרכם לקראת עתידם בעולם האקדמי והמדעי שנה שנייה של הצלחה, בה ייצגו את מדינת ישראל בכבוד באותה תחרות באליפות העולם שהתקיימה בארה"ב" סיכם ראש המועצה.
 
פרויקט הרובוטיקה מאורגן על ידי "פירסט" העולמית, כאשר הפרויקט בחסות "נאסא", סוכנות החלל האמריקאית. את הפרויקט ליוו המורה במגמת המיכוטרוניקה – נועמן זועבי , יחד עם המורה לחינוך גופני מוחמד סולימאן זועבי, ששימש כאחראי על הפרויקט ואשר פעל לעיצוב הקבוצה ועסק בהנחיית המחקר המדעי על סרטן הראש. השניים ציינו כי  פרויקט הרובוטיקה תפס תאוצה בבית הספר בזכות שילוב כל גורמי ההצלחה בבית הספר, ההנהלה, המורים והתלמידים המצטיינים.  

מוחמד זועבי ציין כי הפרויקט הורכב מארבע קטגוריות: הראשונה, על הרובוט שביצע את הניקוד הכי גבוה בעולם, וכמובן התלמידים בנו רובוט שביצע משימות מוגדרות בדיוק רב.
"כבר שנתיים שאני מלווה פרויקט זה, ויש לי את הכבוד לעבוד עם תלמידים מהזן המשובח ועם מהנדס למכוטרטניקה נועמן זועבי, שמוביל את בית הספר לשנה שנייה של הצלחה ברמה בינלאומית וכן עם מנהל בית הספר שתומך ללא תנאי בהצלחת הפרויקט", אמר מוחמד זועבי.
 
הקטגוריה השנייה – "עבודת מחקר".
מוחמד זועבי: "מדובר בפטנט של נתיב מיוחד, המוכנס לראש, בו ממוקם הגידול. בסוף הנתיב יש חיישן תרמי שמזהה תאים חמים, 'תאי סרטן 42 מעלות ומעלה'. החיישן צובע תאים אלה בחומר ניגוד ולאחר מכן, בעזרת בקר, מכניסים חומר כימותרפי לשריפת תאים סרטניים. החומר הכימותרפי ייקלט רק על ידי תאים מסומנים, ובכך נמנעת פגיעה בתאי מוח בריאים. תהליך כזה יתבצע בכל שבוע עם בקרה תמידית לרופא מטפל,. בתום חצי שנה, מוציאים את הפטנט וממשיכים בבקרה רגילה.
הקטגוריה השלישית חייבה "עבודת צוות" ליצירת הרמוניה קבוצתית, ואילו הרביעית, דרשה מתלמידי פרויקט הרובוטיקה תכנון ועיצוב הרובוט, הקונסטרוקציה שלו והתוכנה המיוחדת שזיכתה יחד עם כלל הקטגוריות בהצלחה את תלמידי הפרויקט" סיכם מוחמד זועבי.
 
מנהל בית הספר סלמן זועבי: "אני גאה בתלמידים, בסגל מורי בית הספר והמחנכים. הם הביאו כבוד לבית ספרנו, למועצה וליישוביה. אני מנצל הזדמנות זאת, כדי להודות לרשת "אורט ישראל", למשרד החינוך, למועצה האזורית הגלבוע, ובראשה דני עטר, שליווה את הפרויקט מראשיתו וכן למורים למכטרוניקה שהכינו את תלמידינו לניצחונם הגדול", אמר מנהל בית הספר.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים