דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> 3 גנים ירוקים מהגלבוע
 
 
 
הישג חסר תקדים: מחצית מ"הגנים הירוקים" בישראל שהוסמכו – מהצפון  בין המובילים - 3 גנים ירוקים מהגלבוע 
 
בטכס ארצי לבחירת "גנים ירוקים" חדשים ו"גנים ירוקים מתמידים" שנערך לאחרונה ב"מוזיאון ארץ ישראל", בתל אביב, חולקו תעודות הסמכה ל"גן ירוק" ול"גן ירוק מתמיד" לכ-100 גנים במחוז הצפון. השנה הוביל מחוז הצפון בשיעור ההסמכה ל"גנים ירוקים" ו"גנים ירוקים מתמידים", ב-51  אחוז ובכך קצר הישג חסר תקדים. 3 "גנים ירוקים" מהגלבוע זכו בהסמכה של "גנים ירוקים" ומספרם של כלל הגנים הירוקים בצפון עומד כיום על 229  גנים.  הטכס נערך במעמד מנהלת משרד החינוך במחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון, מנהלת אגף לחינוך קדם-יסודי במשרד החינוך, סימה חדד וסמנכ"ל בכיר בשלטון המקומי, לחינוך וקהילה יורם הורוביץ'. כמו כן השתתפו מפקחות משרד החינוך, נציגי החברה להגנת הסביבה ונציגיהם ברשויות. 
 
מנהלת משרד החינוך במחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון הביעה שביעות רצון רבה מבחירת מחוז הצפון כמוביל בהטמעת ערכים סביבתיים ואמרה: "אני מייחסת חשיבות רבה ליכולת של מערכת החינוך באזורנו להשפיע על כלל הציבור באמצעות הטמעת ערכים סביבתיים לדור הצעיר. "חינוך להגנת הסביבה הוא חינוך ערכי שמחבר את הדור הצעיר לסביבה, לנוף  ולטבע,  בהם הוא חי וגורם לו לחשוב , לתרום ולפעול למען העתיד" ציינה מנהלת המחוז. לדבריה, בשנים האחרונות, ניכר בצפון שינוי עמוק ומשמעותי בקידום אורח חיים לקיימות, סביבתה  ולאוריינטציה הירוקה, שינוי שמתרחש בעיקר בזכות הילדים. "זו מהפכה שמתחילה מלמטה, מהילדים שלנו ואני מאד גאה על כך", סיכמה ד"ר שמחון.
 
שלושת הגנים שהוסמכו ל-"גן ירוק" בטכס, הם מקיבוץ גבע, עם סנאית מנדל; מהמושב  אדירים איילת בוכריס; ורמת צבי,  ליז עייש. שלושת הגנים מהגלבוע.
 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר,  בירך את ילדי שלושת הגנים, את המפקחות - קלאודיה אוטורובסקי וסיגל אחיטוב וכן את הגננות והסייעות, ובין השאר, מנהלת החינוך לגיל הרך חגית לוין, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה וחזות הישובים במועצה, שלומי גרנוב. עטר ציין כי הודות לפעילותם הנמרצת של העוסקים בחינוך הגיל הרך, בנושא השמירה על איכות הסביבה בהנחיית המחלקה לאיכות הסביבה במועצה, גברה המודעות על העשייה בגלבוע למען הגנת הסביבה בכל הארץ. "ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים בגלבוע חרטו על מצעיהם את השמירה על איכות הסביבה ומאמציהם באים לידי ביטוי בתחום חיסכון משאבים והתייעלות אנרגטית ולכן נמצאו ראויים לתג ירוק. הגלבוע על תושביו גאים בכם", סיכם ראש המועצה.
 
חגית לוין ציינה כי תעודת ההסמכה ל"גן ירוק" היא ביטוי למאמץ הרב המושקע ע"י הגננות המבינות שהתנהגות "מקיימת" מתחילה בגן הילדים. "התנהגות זו מהווה השקעה חיובית המתבטאת ע"י הילדים בהמשך דרכם. יתירה מזאת, דפוסי התנהגות שמקבלים הילדים בגן, מקנה ערכים חשובים אלה גם למשפחות הילדים. בימים אלה שוקדים על קבלת תו ירוק גנים נוספים" אמרה לוין.
 
 
 
שלומי גרנוב, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה וחזות הישובים הודה  לראש המועצה דני עטר, ולסגנו  רמי אלהרר, העומד בראש מינהל השירות, ותחום איכות הסביבה, על מאמציהם להטמיע את החינוך בקרב ילדי הגלבוע לשמירה על איכות הסביבה, בהשקעת משאבים מתאימים. כמו כן הודה למנהלת המחלקה לגיל הרך חגית לוין, לגננות ולמטפלות ואמר כי הוא משוכנע שגנים רבים של המועצה יצורפו אף הם לרשימת הגנים הירוקים, המפארים בעשייתם לשימור הגלבוע על אתריו ויישוביו.
 
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים