תלמידי בי"ס עמק יפה פרקליטים ליום אחד
עשרות תלמידי כיתות י"א ו-י"ב בבית הספר  "עמק יפה" שבגלבוע, ערכו סיור לימודי בבית המשפט המחוזי בנצרת, במסגרת לימודי האזרחות וכהכנה לבחינת הבגרות. תחילה צפו התלמידים בתהליכי דיונים פליליים, עקבו אחר הדיונים, הקשיבו ברב קשב להוכחות והשיח שהתנהלו באולם. לאחר מכן נערך מפגש משמעותי של התלמידים עם השופט דורון פורת, שהיקצה מזמנו למתן הסבר כללי על שיטת המשפט והתנהלותו. משם המשיכו התלמידים לחלק המעשי והחוויתי במיוחד - סדנא משפטית, שבמהלכה תפסו התלמידים עמדות באולם בית המשפט, מי בהגנה ומי בתביעה, כמובן היו גם שופטים, נאשמים ועדים, והתנסו בדיון בנושא משפט ודמוקרטיה.  
התלמידים נכנסו לתפקיד וייצגו בכבוד את מערכת המשפט, ואפילו הצליחו להגיע למסקנה אליה גם הגיעו השופטים בדיון דומה. מנהל בית הספר קובי רוימי סיכם את הסיור, בציינו כי תלמידי בית הספר הוסיפו למודעותם והשכלתם פרק חיים מציאותי, שיסייע להם ללא ספק לצבירת יחידות בגרות . "הסיור היה מרתק  במיוחד, ולאחר שדלתות בית המשפט נפתחו בפנינו, נשאר רק ללבוש את הגלימות המתאימות ולגשת לעבודה" סיכם מנהל בית הספר.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים