דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הגלבוע מצדיע לזוכי פרס ישראל
 
 
 
 
באולם האודיטוריום החדש במרכז דורות הגלבוע התכנסו ביוזמת מועצה אזורית הגלבוע ראש המועצה דני עטר וסגניו, בכירי המועצה ומליאת המועצה מכובדים רבים מן העמק, לחלוק כבוד רב לשלושת בניה שזכו השנה בפרס ישראל.
שלושת זוכי פרס ישראל,  עזריה אלון מבית השיטה שנודע כאבי שמורות הטבע והחברה להגנת הטבע,  הסופר והמחזאי נתן שחם מבית אלפא, ופרופ' דליה כרמי כהן מוסיקולוגית וחוקרת בתחום המוסיקה המזרחית.
נתן שחם תיבל נאומו בהומור.
את הטקס שלווה בנגינתו של סטאס גברילוב מנהל בית המוסיקה הנחתה גלית ברגיל ממנהל החינוך שבמועצה.

בתחילתו של הטקס נאם ראש המועצה דני עטר ואמר כי "מי אנחנו שנעניק פרס לחתני פרס ישראל ובל זאת הרגשנו חובה וכבוד שבמשולש הקטן של שלושה קיבוצים בגלבוע , עין חרוד מאוחד, בית השיטה ובית אלפא יצאו שלושה זוכים, וזה אומר הרבה על העמק ועל דור המייסדים – שידע לבנות את החיים מחד ולחנך דורות שלמים, זוהי תעודת כבוד להתיישבות ולתנועה הקיבוצית."
שלושת חתני פרס ישראל עם ראש המוא"ז עטר וסגניו
לאחר מכן בתום הענקת תעודות ההוקרה על ידי ראש המועצה עטר וסגניו, עלו בזה אחר זה ונאמו שלושת זוכי פרס ישראל.
עזריה אלון  בנאומו ציין כי לצערו או שמחתו  משימתו ,משימת השמירה והמאבק על הטבע  עדיין לא הסתיימה.
אלון  הביע תקווה  בנאומו כי באזורינו , הגלבוע, עמק המעיינות ובית שאן יקום מרחב ביוספרי  - אזור בעל ערכים תרבותיים ושמירה על אופי אזור ערכיו כצורת חיים השומרת על הטבע.
אחריו נאם  נתן שחם שדיבר בקצרה ותיבל את נאומו בהומור ופנה לקהל ואמר כי אין בכוונתו לדקלם את מה שכתבה העיתונות , "אל תאמינו להם"  אמר ובהמשך ציטט את פסקל באומרו: כתבתי לך מכתב ארוך כי לא היה לי זמן לכתוב לך מכתב קצר  והעלה חיוכים בפני הנוכחים. בסיום נאומו פסק שחם כי "העמק הוא ספק החלומות שלנו"
עזריה אלון מקבל זר פרחים מחניך תנועת הנוער
בסיום עלתה נציגתה של פרופ' דליה כרמי כהן אחותה אילה בשור מקיבוץ עין חרוד מאוחד שייצגה את אחותה שלא יכלה להגיע מפאת מחלתה והקריאה בפני הקהל הנכבד את תודתה ודבריה לרגל קבלת תעודת ההערכה.
כהן כרמי הדגישה בדבריה  את השמחה לכך שהיא שותפה  להטמעה ולתרומה לערכי היסוד, היחס לזולת, התרבות, וטבע, והאומנות שלה שפע של תפקידים  ואלו הערכים שהוטמעו בה בילדותה, כהן כרמי פנתה בדבריה לעושים במלאכה :"אתם ממשיכים לפתח את זה בעמק החלומי שעדיין ייקרא ביתי, התרגשתי שכולנו(הזוכים בפרס ישראל) מהאזור."
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים