דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> המסבירנים הצעירים מהגלבוע
 
 
 
 
משלחת נערים מישובי וכפרי הגלבוע שבה ממסע הסברה בגרמניה בנושא דו קיום בגלבוע
והשאיפה לשלום בין ישראל לשכנותיה.

עטר: "בני הנוער מהגלבוע תורמים רבות במסגרת שליחותם ומשמשים כשגרירים ומסבירים לאומים לשיפור תדמיתנו בעולם"
 משלחת של כ-15 נערים ונערות מישובי וכפרי הגלבוע, חזרה השבוע מביקור במחוז התאום, הוכטאונוס שבגרמניה, שם עשתה כ-10 ימים. הנערים – יהודים וערבים, התארחו אצל בני נוער גרמני וזכו לקבלת פנים חמה ולחוויה משותפת. במסגרת סיוריה, ביקרה משלחת הנערים מהגלבוע במוזיאון אנה פרנק בעיר פרנקפורט, שם קיימו בשותפות עם מארחיהם סדנא בנושא "קבלת השונה והחיים ביחד", שאפיינה את החיים המשותפים בגלבוע.
 
לורן איפסם לורן מכתם
ראש מנהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, שמוליק עינב, שליווה את משלחת, ציין כי הפעילות המשותפת בתחומי תרבות ובילוי, בין המארחים מהוכטאונוס לבין הנערים מהגלבוע, כללה בין השאר דיונים הדדיים בנושאי דמוקרטיה ומשטרים בעולם. "בני הנוער הגרמני נדהמו מתיאור חייהם של הנערים מהגלבוע, על החיים המשותפים בין יהודים וערבים, על פרויקטים משותפים לפיתוח בכפר ובישוב, על הדו קיום האמיץ ההולך ומתחזק וכן על יחסי השכנות בין הגלבוע למחוז ג'נין מהרשות הפלסטינית , סיפר ראש מינהל הנוער.
 ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר בירך את חברי המשלחת עם שובם ואמר כי מאז חתימת חוזה מחוזות תאומים, ייצגו בני הנוער מהגלבוע בגאווה את הגלבוע על יישוביו ואת איכות החיים בו. "הנערים היוו דוגמא אישית של קהילת בוגרים נאורה. הם תורמים רבות במסגרת שליחותם כשגרירים טובים, לחיזוק קשרינו עם אנשי בריתנו בעולם, והם מקור גאווה לכולנו", אמר עטר.   
 
בהמשך סיוריהם, ביקרו בני משלחת הנוער מהגלבוע בבית ספר תיכון בעיר הוכטאונוס, ובמשך יום שלם, עברו בין הכיתות והציגו  את תדמיתה החיובית של ישראל, כמדינה שוחרת שלום, סיפרו גם על הסכסוך היהודי-ערבי במזרח התיכון, על מתקפת הטרור מעזה ומלבנון וכן על אורח חיים האיכותי בגלבוע, תוך שימת דגש על יחסי השכנות המצוינים והשיווין בין הערבים ויהודים.
 עינב: "בני הנוער הגרמני היו המומים מתוכן ההסברה של נערי הגלבוע – יהודים וערבים. המארחים הודו כי לא ידעו שבישראל מתנהלים חיים 'נורמאליים' כלשונם, שהתבטאה בעשייה משותפת בין יהודים וערבים. יתירה מזאת, לא פחות נדהמים היו המארחים, כאשר נכחו בטכס זיכרון שקיימנו באתר ההשמדה, בשם 'האדאמר', ששימש במלחמת העולם השנייה כבית חולים לחולי נפש, ואשר בין קורבנותיו היו גם מוסלמים, שהושמדו יחד עם המוני יהודים בהרדמה. המחזה של נערים יהודים ומוסלמים בקיום טכס משותף ומרגש של זיכרון, ריגש מאד את מארחיהם", ציין ראש מנהל הנוער במועצה.
 מדריכת הנוער ורכזת המועדונים מטעם מנהל הנוער במועצה, דרורה בן קיסוס, שליוותה את המשלחת ציינה כי ביקור משלחת בני הנוער בגרמניה היה מוצלח, רווי חוויות ומהנה. "הנערים שלנו ייצגו את הגלבוע בכבוד ונהגו כבוגרים ואנשי תרבות. המשפחות  המארחות העניקו תחושה ביתית לנערים מהגלבוע  ואירחו אותם כיד המלך.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים