דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> תלמידי הרב תחומי עמק חרוד יצאו לסמינר אקולוגי
 
 
 
תלמידי הרב תחומי עמק חרוד יצאו לסמינר אקולוגי במטרה להבין מדוע משנים כוכבי הים את מינם?

תלמידי מגמת הביולוגיה של בית-הספר הרב תחומי עמק חרוד שבגלבוע, חזרו נלהבים מסמינר אקולוגי בחוף שקמונה שבחיפה. הסמינר נערך ב"מכון לחקר הימים והאגמים", ובמסגרתו שמעו התלמידים הרצאה על מאפייני אזור החוף במדינת ישראל. לאחר ההרצאה יצאו התלמידים בקבוצות לימוד לחקור את בתי הגידול בחוף הסלעי. התלמידים מדדו תנאי סביבה ואספו נתונים על היצורים החיים הקיימים בה.

נור תלמידת המגמה: "יצאנו לים במטרה להבין את היחסים האקולוגים המיוחדים המאפיינים את החוף בחיפה. חקרנו המון בעלי חיים: בלוטי ים, צלחית מכחילה, שושנת ים, מלפפוני ים ועוד. מסתבר שקיים הבדל מהותי בין החיים בים לחיים ביבשה. יש דברים שמבינים רק במראה עיניים. קיבלתי כלים מקצועיים להכנת עבודת הביו חקר שעלי להגיש, מעבר לכך נהניתי מיום מופלא עם אנשי המקצוע הכי טובים שיש".

אחד היצורים החיים בהם נתקלו התלמידים היו כוכבי הים, שעל פי נתונים של חוקרי המכון, משנים בשנים האחרונות את מינם והופכים לנקבות. הסיבה לשינוי אינה ידועה ונעוצה כנראה בהשפעות של האדם על אזור הים התיכון. לאחר איסוף הנתונים בשטח חזרו התלמידים למעבדה לסיכום ועיבוד המידע. התלמידים סיכמו את היום כיום לימוד מהנה וחוויתי שאפשר להם לחוות את עבודת המחקר בשדה.

לילך שטיין, מרכזת המגמה: "חשוב לי שהתלמידים יחוו את עולם היצורים החיים מקרוב, יתנסו בעבודת חקר פעילה וייהנו מעצם הלמידה".

אילנה לוסטיג, מנהלת בית הספר עמק חרוד, אמרה כי בית הספר משקיע רבות במקצועות המדעיים. "חשוב לנו שתעודת הבגרות תהיה איכותית, שתפתח דלתות באוניברסיטאות. תלמידים היוצאים לעבודת מחקר במכון לחקר הימים והאגמים חשופים לעולם אקדמי מהטובים שיש. יש משמעות אדירה לביצוע עבודות מחקר בסביבה הטבעית.  אנו רואים את תוצאות הבגרויות שהן גבוהות מאוד בכל קנה מידה אזורי וארצי. במדעים בפרט יש לנו 100 אחוזי הצלחה בשנים האחרונות. ההשקעה הרבה משתלמת", סיכמה מנהלת בית הספר

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים