דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הישג משמעותי נוסף לגלבוע,ביהמ"ש ... רז להקמת מחצבת גדעונה
 
 
 
 

בית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת האריך  הבוקר -
(ה' 05/03)  את הצו להקפאת המכרז לפיתוח מחצבת גדעונה. משמעות הצו בהוא שהמכרז להפעלת המחצבה לא יוכל להתקדם לעת עתה.

המשמעות היא שביהמ"ש קיבל את טענת מ.א.הגלבוע כי שלב החציבה היה אמור להתבצע כבר מזמן ועתה ייפגעו ממנו תושבי נורית  וגדעונה.

זהו ניצחון משפטי נוסף של מ.א.הגלבוע במאבקה  לביטול מכרז  ממ"י להקמת  המחצבה, מאבק שהחל עוד בהגשת הערעור  לביה"ש העליון שקבל את טענת מ.א.הגלבוע  וביטל מכרז קודם להפעלת המחצבה.

תושבי הגלבוע מפגינים במסגרת המאבק
בעקבות ביטול המכרז על ידי ביהמ"ש העליון ובעקבות פרסום מכרז חדש על ידי מנהל מקרקעי ישראל  צעד שגרר החרפת צעדי המחאה של מ.א.הגלבוע  בשיתוף התושבים התקיימה הפגנה גדולה של תושבי הגלבוע  שגרם  לביטול סיור קבלנים של מנהל מקרקעי ישראל במחצבה..
במקביל למאבק הציבורי המשיכה מ.א.הגלבוע לפעול במישור המשפטי ועתרה באמצעות עו"ד ערן לב לבית המשפט נגד המכרז החדש של ממ"י להפעלת מחצבה בגלבוע.
על פי העתירה, למרות שבהתאם לתב"ע אמורה הייתה חציבת המתקנים להתחיל כבר בשנת 2007 ולהסתיים באוגוסט 2012, בפועל מינהל מקרקעי ישראל לא קידם את החציבה כלל ועד היום לא הוציא מכרז לפיתוחה. אי לכך, שלב פיתוח המחצבה, שהינו השלב המזהם ביותר בתוכנית, ייעשה במועד בו אמורה להתבצע הרחבה ביישוב גדעונה והקמת היישוב האקולוגי נורית. לאור אלה, נטען בעתירה, פיתוח המחצבה שעומדת כרגע בפני מכרז יהווה מטרד שיפגע באורחות חייהם של התושבים במקום.
בנוסף הציג עו"ד לב בפני בית המשפט חוות דעת של היועצת הסביבתית עדית אדלר-ברקאי ממנה עולה כי פיתוח המחצבה בשלב זה יגרום לנזקים סביבתיים קשים שיכולים למנוע את פיתוח נורית וגדעונה.

ראש המועצה האזורית הגלבוע  דני עטר: "האישור לפיתוח המחצבה הגדיר בכוונה טווח זמן של 5 שנים כדי שהשלב המזהם יסתיים לפני אכלוס היישובים. במצב שנוצר קיום המחצבה ישלול מהתושבים את זכותם הבסיסית לאוויר נקי וסביבה שקטה. לצערנו המינהל לא עמד בלוח הזמנים שהוגדרו ולכן אנחנו מבקשים לעצור את המכרזים". 
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים