דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הדו הקיום בגלבוע כבר באקדמיה
 
 
 
 
סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים  פתחו את סמינר השנתי בלימודים על הדו קיום בגלבוע
 
כעשרים סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, פתחו השבוע את סמינר השנתי ללימודיהם, בביקור במועצה האזורית הגלבוע, שם למדו על חיי הדו קיום בין יהודים וערבים וכן על קשרי המועצה עם ג'נין. את הסטודנטים קיבלו ראש המועצה דני עטר ועוזרו, ארז שטיין  ראש מטה המועצה. 
עטר מרצה בני הסטודנטים
במהלך הביקור  שנמשך כמה שעות ובין היתר כלל סיור במעבר הגלבוע,  הציג עטר בפני הסטודנטים  לאחר מכן  את מודל הדו קיום בין יישובי וכפרי הגלבוע ושיתוף הפעולה בין מ.א.הגלבוע ונפת ג'נין, עטר ציין בפניהם  את ההשפעה החיובית של מודל הדו קיום וקשרי השכנות הטובה והנגזרות וההשלכות הכלכליות  והביטחוניות מכך, בפועל על האזור כולו משני צדי הגדר, עטר ציין  כי הגלבוע מהווה דוגמא לפעילות משותפת בין יהודים וערבים ומשמש גשר לשלום עם שכניו מנפת ג'נין וראשיה, ותורם לרגיעה לשגשוגו של האזור .
בתום הסקירה, הציגו הסטודנטים מספר  שאלות לראש המועצה שעיקרן מהות הקשרים בין הגלבוע לג'נין, עליהן השיב  עטר ואמר כי המועצה, עם נפת ג'נין, ממשיכים כל הזמן להעצים את קשרי השכנות ביניהן , עטר סיפר לסטודנטים על הפרויקטים המשותפים לרשויות השכנות בתחום התיירות, הפיתוח ואיכות הסביבה, כגון הקמת אזור משותף למוקד תיירותי בקנה מידה עולמי,  ניקוי ושיקום נחל קישון, ופרויקטים נוספים בתחומים אלו.
 עטר:" העובדה שבמעבר הגבול -   "מעבר הגלבוע", מתקיימת פעילות יומיומית סדירה של מעבר סחורות בהיקף גדול מאוד, היא הוכחה מוחשית לטיב הקשרים בינינו לבין 'ג'נין'," אמר ראש המועצה.
 בסיום הביקור, הודו הסטודנטים לראש המועצה על הביקור ועל ההסברה וציינו כי הפעילות המתקיימת בגלבוע, חייבת להוות מסר של דו-קיום ושלום לכלל תושבי המדינה ועל המדינה לאמצה בשתי ידיים.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים