דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הנבחרים לאסטרונומיה
 
 
 
 
חמישה עשר תלמידי בתיה"ס "יד לחמישה ו"נר הגלבוע" נבחרו מתוך 150 להשתתף חידון הארצי  ה-4 לאסטרונומיה וחלל
 
דני עטר: "הוכח שתלמידי הגלבוע מסוגלים לענות לכל אתגר. אין ספק שהתלמידים הנבחרים ייכללו בעתיד בקרב קהילת המדענים"
 
חמישה עשר תלמידי כיתות ד' – ו' מבתי הספר "יד לחמישה"  ו"נר הגלבוע" של המועצה האזורית הגלבוע, סיימו בשבוע האחרון שלב ראשון [א'] של החידון הארצי הרביעי לאסטרונומיה וחלל ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל".  שני בתי הספר נבחרו מתוך 150 תלמידים מכלל בתי הספר בארץ לחידון. הם ניגשו לשלב הראשון המקוון שבמסגרתו עמדו התלמידים במבחן היידע האישי שלהם, ואשר הועבר באינטרנט של אתר מרכז אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה. 
 ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, בירך את תלמידי שני בתי הספר על בחירתם לחידון האסטרונומיה ואמר "הוכח שתלמידי הגלבוע מסוגלים לענות לכל אתגר. שפת המצויינות כבר נותנת את אותותיה ואין לי ספק שנערים אלה ייכללו בעתיד בקרב קהילת המדענים. כולנו גאים על הזכות שנפלה בחלקם להיות שותפים בהזדמנות מאתגרת רבת חשיבות זו, וכאן ההזדמנות להודות למנהל מרכז האסטרונומיה בגלבוע, משה קאשי, שבהנחייתו המקצועית, אנו מקימים דור של נוער של מדעני המחר", אמר ראש המועצה.
הפרוייקט מופעל בסיוע קרן להנצחה ממלכתית לזכרו של טייס החלל והאסטרונאוט הישראלי הראשון אל"מ אילן רמון ז"ל וביוזמת "ראש גדול" ומרכז רמון לנוער שוחר פיזיקה.  לכתבנו נמסר, כי בימים אלה מגיעה לבתי התלמידים שעלו לשלב ב' הזמנה לשלב ב', אשר יתקיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב. שני בתי הספר מהגלבוע משתתפים בפרוייקט תוכנית הלימודים המיוחדת לתלמידי בתי הספר היסודיים, "אסטרו-פיזיקה" מטעם מרכז האסטרונומיה של המועצה האזורית הגלבוע בהדרכתו של משה קשי, מנהל המרכז. 
קאשי ציין בסיפוק את מספר התלמידים שנבחרו לחידון ואמר כי בחירת כמות נכבדת של תלמידים מרשות אחת, היא גאווה גדולה לגלבוע והוסיף כי צפוייה בחירתם של מועמדים נוספים, משום שהבחירה רק החלה. הוא הדגיש כי הפרוייקט הוא בעידודו ובתמיכתו של ראש המועצה מר דני עטר,  הרואה לדבריו, בתוכנית הפרוייקט, דרך נוספת לטיפוח המצויינות, החקר והיוזמה בקרב הילדים והכנת התלמיד המצטיין לקראת אתגרי המחר בתחומי המדע והחלל. 
משה קאשי: "חלקה ההולך וגדל של המועצה האזורית גלבוע בהכנסת תוכניות מדעיות אל ביה"ס,  יוצרים אצל הילדים שלנו בגלבוע סקרנות, התפעלות, חקרנות, והתעניינות רבה. לפי התוצאות המגיעות לידינו, בימים אלה ממש, יהיה ייצוג נכבד מאד לילדי המועצה בשלב ב' של החידון, אשר יתקיים ב 27.3  באוניברסיטת באר שבע" אמר משה קאשי וציין כי מרכז האסטרונומיה ע"ש אילן רמון שבמועצה האזורית הגלבוע, יעניק ליווי צמוד ותמיכה לנציגי בתי הספר "יד לחמישה" ו"נר הגלבוע" ויכין אותם לקראת השלב הבא והגמר. אנו מאחלים לתלמידנו הצלחה רבה", ציין מנהל האסטרונומיה במועצה.
כתבנו מציין כי השלב השני ייערך באודיטוריום "זוננפלד" באוניברסיטת בן גוריון שבנגב, בהשתתפות 150 תלמידי בתי ספר יסודיים מכל הארץ, ובתוכם תלמידי שני בתי הספר מהגלבוע, שהצטיינו וצברו ניקוד גבוה בשלב הראשון. שלב הגמר ייערך ב-31 במאי באוניברסיטת בן גוריון בנוכחות בכירי קרן רמון, משרדי החינוך והמדע, סוכנות החלל הישראלית וקהל של הורים ותלמידים.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים