דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מנהיגים מבוסטון ביקרו ובדקו יוזמת גלבוע-ג'נין מקרוב
 
 
 
 
העניין בעולם סביב שת"פ גלבוע –ג'נין גובר : בשבוע האחרון הגיעה ארצה משלחת מנהיגים מבוסטון ארה"ב לביקור בגלבוע. מדובר במשלחת בחסות שלProject Interchange, מכון של הוועד היהודי האמריקני, המקדיש את עיקר פעילותו להבאת משלחות של מנהיגים לא יהודיים לסמינר להכרת ישראל. מטרת ביקורם של חברי המשלחת נועדה לבדוק מקרוב את קשרי השכנות של הגלבוע עם נפת ג'נין. הם התקבלו ע"י סגן ראש המועצה האזורית הגלבוע, וראש מנהל הפיתוח עיד סלים, שהציג בפניהם פרויקטים משותפים של המועצה עם ג'נין, כמו כן קיימו שיחות בנושאים, כגון חינוך והשכלה, דו קיום בין ישובי וכפרי הגלבוע ועוד.
חברי המשלחת מקבל הסבר על מעבר הגבול
על מנת להכיר מקרוב את מהות קשרי הפרויקטים בין הגלבוע לג'נין, ביקרו חברי המשלחת בליווי יו"ר מטה המועצה, ארז שטיין, במעבר הגלבוע, החוצה את שני הגבולות והתרשמו מהעשייה המשותפת בין עובדי המעבר – יהודים וערבים. סגן ראש המועצה, עיד סלים, מסר כי חברי המשלחת גילו התעניינות גדולה מאד ממערכת היחסים בין הגלבוע לג'נין.
עיד סלים: "הסברנו לחברי המשלחת, שהיכן קיימת שאיפת מנהיגים כמו דני עטר, ראש המועצה וכדורא מוסא מושל ג'נין, להסיר מחיצות ולבנות מערכת קשרים מועילה ביחד, יכולים הם להוביל את אזוריהם לשכנות טובה מאד, בדיוק כמו שהם משדרים כל אחד לאוכלוסייתו. חברי המשלחת הביעו צער על שאין עוד אזורים בארץ המקיימים שכנות טובה ושותפים בפרויקטים לפיתוח, כמו באזור הגלבוע ולפני שנפרדו, שיבחו חברי המשלחת את ראש המועצה דני עטר ועמיתו מוסא כדורא". כמו כן הבטיחו לסייע בתקציבים לקידום שני האזורים".    

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים