דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> עליה בשיעור עברייני בניה לא חוקית בגלבוע מחצית מהם – במגזר המושבי
 
 
 
 
בשלוש שנים האחרונות, נרשמה עליה מדאיגה בבניה לא חוקית באזור הגלבוע, בשיעור של כ-25 אחוז, כשהעלייה הגדולה הסתמנה דווקא במגזר המושבי, שהתבטאה בהצבת מבנים יבילים לצורך השכרתם, או שימושים חורגים בסככות קיימות. בדיקה שערך כתבנו בבתי משפט השלום בנצרת ועפולה, העלה כי לפחות 50 כתבי אישום הוגשו במרוצת שלוש השנים האחרונות נגד תושבי ישובים וכפרים בגלבוע. נתון זה אושר בוועדה לתכנון ובניה במועצה האזורית הגלבוע.
מבנה יביל (אילוסטרציה)
המפקח על הבניה מטעם המועצה האזורית הגלבוע מסר, כי החלוקה בין המגזר הערבי ליהודי הוא כמעט חצי. "נגד הנאשמים התקיימו הליכים פליליים וניתנו פסקי דין, ובמסגרתם הוטלו קנסות שנעו בין חמש אלפים שקל ל-80 אלף שקל", ציין המפקח. מהוועדה לתכנון ובניה של המועצה נמסר כי הוטל כפל אגרה על עברייני בניה לא חוקית, הנע בין אלפיים שקל ל-30 אלף שקל, בהתאם לגודל המיבנה. כאשר צווי ההריסה, שעליהם החליט בית המשפט, מותנה ביצועו למספר חודשים.
 
כתבנו מציין כי חוק התכנון והבניה של משרד המשפטים מאפשרים לרשויות להטיל קנסות על עברייני בניה, כאשר גובה הקנס שנקבע בחוק הוא כפל שוויו של מבנה שבו התבצעה העבירה. בנוסף, בגלבוע נאבקים בתופעה, בעזרתו של צוות פיקוח ייחודי המסייר בישובים ובוחן חוקיות המבנים.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים