דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> על ראשו של הגלבוע מישהו הטיס כדור
 
 
 
 
למעלה מעשרת אלפים מטיילים הגיעו לפסטיבל הכדורים הפורחים המרהיב  בגלבוע
 
כ - 12 אלף איש מכל רחבי הארץ השתתפו בפסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע שהתקיים בחול המועד סוכות.
שיאו של האירוע במופע מרהיב במסגרתו הוטסו יחד כעשרים כדורים פורחים מהארץ ומהעולם במפגן צבעוני ומרהיב
כמו כן נערכו מטסי ראווה אוויריים, מפגן מצנחי רחיפה ממונעים מפגן אש וזיקוקי דינור.
הפסטיבל היווה גם נקודת הפתיחה למסע כדורים פורחים בינלאומי שצפוי לעבור בכל העולם בחודשים הקרובים.
דני עטר ראש המועצה גלבוע: "זו השנה השנייה בא נערך הפסטיבל והפעם אירחנו גם מסע שלום בינלאומי. כראש מועצה קשה לתאר את התרגשותי לנוכח מטס הכדורים ואני משוכנע שהנוף עוצר הנשימה של זריחה בגלבוע על רקע המטס יישאר בזיכרונם של אלפי המבקרים זמן רב אחרי האירוע".
ראש המועצה עטר מציין עוד פסטיבל בגלבוע
בפסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי שהתקיים בחול המועד סוכות בפארק מעיין חרוד בגלבוע משך אליו כ-12 אלף מטיילים מהארץ ומחו"ל. ששיאו של הפסטיבל היה במטס זריחה של כ-20 כדורים פורחים מכל העולם. כמו כן, הוצגו מטסי ראווה אוויריים, מפגן מצנחי רחיפה ממונעים, מפגן אש ענק וזיקוקי דינור.
 
הפסטיבל היווה גם את  נקודת הפתיחה של מסע כדורים פורחים בינלאומי. צוות ישראלי – אמריקאי צפוי לעבור בכל העולם בחודשים הקרובים. מטרת המסע היא להעביר את מסר השלום, הסובלנות וחשיבות חופש הביטוי.
 
הפסטיבל נפתח בצהרי יום ד' עם הפעלות לכל המשפחה. במהלך הערב התקיים מופע לילי של ניפוח כדורים פורחים אשר שילב אש, אור וקול, ה- Night Glowשהאיר את המתחם כולו בשילוב מוסיקה קצבית. במקום התקיימו גם הופעות של הזמרים עידן עמדי ורוני דלומי ושל כוכבת הילדים מיכל הקטנה. עוד נהנו המשפחות הנופשות ממופעי הזיקוקים המרהיבים, הקרנת סרטים אל תוך הלילה, קיר טיפוס ואומגה ועוד.
 
למחרת (יום ה') החל משעות הבוקר המוקדמות ניתן היה לצפות בעשרות כדורים פורחים מהארץ ומחו"ל מתעופפים לשמיים במגוון גדלים, צורות וצבעים. את הכדורים ניווטו מובילי תחום הכדורים הפורחים מרחבי העולם. במקביל נערכו במקום מופעי אקרובטיקה של מצנחי רחיפה ממונעים אשר צבעו את שמי הגלבוע ושל פיילונים (כלי טיס זעיר), שביצעו טיסות בין בלוני ענק שהוצבו במקום.
 
בין אורחי הכבוד בפסטיבל היה השחקן הישראלי חיים טופל שעלה לכדור הפורח עם קבוצת ילדים מכפר הירדן, כפר המארח ילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות מסכנות חיים, חשוכות מרפא, גנטיות או כרוניות.
 
דני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע: "כראש מועצה קשה לתאר את התרגשותי לנוכח מטס הכדורים ואני משוכנע שהנוף עוצר הנשימה של זריחה בגלבוע על רקע המטס יישאר בזיכרונם של אלפי המבקרים זמן רב אחרי האירוע. אנחנו מאד מודים לכל מי שלקח חלק באירוע והפך את הפסטיבל הזה לחוויה כל כך ייחודית. אנו רואים בפסטיבל הזדמנות לגלבוע ולמדינת ישראל. שיתוף הפעולה והחשיפה של ישראל מהאוויר, יביא פן אחר של ישראל למיליוני בתים בעולם כולו".

ראש המועצה עטר בקש בהזדמנות זו לציין את האיש שהוציא אל הפועל את הפסטיבל זו השנה השנייה מנהל הספורט הרב תחומי  שלומי אייל שעשה ימים כלילות והפיק את הפסטיבל בשיתוף עם עובדי המועצה באופן יוצא מן הכלל.
 
אלבום תמונות הפסטיבל
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים