דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בכלביה דאגו לנטושים
 
 
 
 
מתחילת הקיץ, ננטשו עשרות כלבים ע"י בעליהם מישובי המועצה, עקב נסיעתם לחו"ל. בכלביה של המועצה האזורית הגלבוע, שלא מכבר עברה שידרוג וחידוש, בעידודם של ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, פועלים צוות הכלביה, בראשותו של הוטרינר הרשותי, ד"ר שי רודריג בקליטת הכלבים הנטושים בכלביה, לקראת העברתם ליחידה לאימוץ כלבים. הטיפול בכלבים אלה, כולל חיסון, עיקור ואילוף ולבסוף איתור משפחה מאמצת.
 
ד"ר רודריג ציין כי הכלבים סבלו מהזנחה קשה, שהצריכה טיפול וטרינרי וטיפוח. "הכלבים מוחזקים בתנאים של בית הארחה עם 5 כוכבים, כאשר כל כלב שוהה בתא נפרד ונהנה מתנאים של בית חם", אמר הוטרינר הרשותי. הוא הזמין את כל אוהבי בעלי החיים לבוא לבית המחסה ואמר כי כל כלב שיאומץ, מפנה מקום לאחר שנזרק לרחוב.
מתנדבת עם כלב לאימוץ
ד"ר רודריג ציין כי מתנדבי הכלביה, בני 14 ו-16, תורמים מזמנם לרווחת הכלבים, זוכים לראות בסיפוק כיצד הכלבים אשר ננטשו או נמסרו לאימוץ על ידי בעליהם, מתגברים במהירות על הטראומה שחוו, אינם מאבדים את האמון בבני האדם, יוצרים קשר מהיר יותר עם מאמצים פוטנציאליים ומסתגלים בקלות רבה יותר לחייהם החדשים בבתים המאמצים.
 
כאן המקום לציין כי לא מכבר שיגרה מחלקת השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות משלחת פקחים וטרינריים שערכה ביקור פתע בכלביה של המועצה האזורית הגלבוע, על מנת לעמוד מקרוב, מול תנאי ההיגיינה בכלביה, דרכי הטיפול בכלבים, אילופם והעברתם לאימוץ. אל המשלחת נלוו הרופא הווטרינרי של לשכת השירותים הווטרינריים בגלבוע, ד"ר שמעון פיסמניר; מנהל השירותים הווטרינריים בשדה, ד"ר רוני עוזרי; הווטרינר הרשותי של כלביית "הגלבוע",  ד"ר שי רודריג ומנהלת תפעול הכלבייה ג'ניס גולדמן,
 
 בסיכום הביקור, אמר מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, ד"ר גלאון כי הכלביה בגלבוע, היא אחד המתקנים היפים בארץ לאחזקת כלבים. "הודות לרמת הסטנדרט האיכותית של טיפוח חיות-הבית הבולט בה, כמו היגיינה, טריות המזון המוגש לכלבים ובעיקר על בריאותם ואילופם, לקראת מסירתם לאימוץ, מעידים על פעילות מקצועית ואהבת בעלי החיים", אמר מנהל השירותים הווטרינריים.
 
 
הוא שיבח את ראש המועצה דני עטר וסגנו, רמי אלהרר, הממונה על השירות לתושב וציין כי כלביית הגלבוע, היא אחת הכלביות המודרניות והאיכותיות בצפון, בה נהנים לדבריו, כלבים מ"חוויית נופש ופנסיון", כל זאת, הודות לפרוייקט חדשני, פרי יוזמתו של ראש המועצה, שמטרתו להעניק סיכוי לכלבים שהיו נתונים עד לקליטתם במצב של סיכון ולדאוג לאימוצם בקרב משפחות.   

 
הווטרינר הרשותי של המועצה, ד"ר שי רודריג הציג בפני המשלחת את מתנדבי הכלביה, בני 14 הו-16,
וציין כי המתנדבים, התורמים מזמנם לרווחת הכלבים, יכולים לראות בסיפוק כיצד הכלבים אשר ננטשו או נמסרו לאימוץ על ידי בעליהם, מתגברים במהירות על הטראומה שחוו, אינם מאבדים את האמון בבני האדם, יוצרים קשר מהיר יותר עם מאמצים פוטנציאליים ומסתגלים בקלות רבה יותר לחייהם החדשים בבתים המאמצים, אמר ד"ר רודריג. הוא קרא לאוהבי חיות הבית לבוא ולאמץ כלב מהכלביה.
 
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים