דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> סבים ונכדים ממרכז "דורות בגלבוע" קיימו טיול חווייתי בחוה"מ פסח בגלבוע
 
 
 
 
המרכז "דורות בגלבוע" קיים טיול חווייתי לסבים ונכדים מגילאי 6, בחול המועד פסח. הטיול הקיף את רמת הגולן והוא נועד לשלב דורות, להעשרת מושגים, הרחבת יידע, ובעיקר לחוויה יוצאת דופן. תכנית הטיול , בהדרכתה של ד"ר מיכל בז'רנו, כללה מוקדי ביקור מעניינים, ביניהם, יער אודם, חורש ים-תיכוני מפותח המשתרע על כ-8 קמ"ר. למטיילים הסבירה ד"ר בז'רנו כי בגלל גובהו זוכה היער לכמות משקעים נכבדה ולשלג בחורף. "בתוך היער קיימת תופעה גיאולוגית מעניינת – גובים שנוצרו כתוצאה מהתפרצות גזים במהלך אירוע געשי. בחורף פורחת ביער הרקפת היוונית", ציינה המדריכה.
טיול חווייתי בינדורי בטבע
הסבים ונכדיהם ביקרו ביער האיילים – במושב אודם, בו שוכנות להן חיות בר קסומות. וכמוהו  ברכת רם, אגם יפהפה הבולט בכחול מימיו על רקע הבזלת הכהה ושטחי מטעי הפרי המקיפים אותו. האגם מוזן מנביעות תת-קרקעיות. ומקורותיו גם במי נחל סער הסמוך. המטיילים – ותיקים ונכדיהם ביקרו בין השאר, בבניאס - אחד המקורות העיקריים של הירדן - וגם אחד האתרים האהובים לטיול - שהשתדרג עם גשר פלדה ועץ באורך 80 מטר, המאפשר הליכה בקטע קניוני צר בערוץ הנחל. השביל החדש תלוי בקניון בזלת במורד הנחל; בהליכה עליו ניתן לראות מקרוב ולהתרשם ממים שוצפים, מצמחיית גדות נחלים ומהסלעים.   
האתר האחרון היה "אנדרטת אסון המסוקים". באתר, ניכרים  סלעי ארץ ישראל, המייצגים את 73 חללי אסון המסוקים ב-4 בפברואר,1997 מזדקרים בזקיפות אל מול השמיים שבהם התנגשו שני היסעורים. התאונה האווירית אירעה כאשר שני מסוקי יסעור התנגשו זה בזה בעת שהובילו לוחמים לדרום לבנון. אחד המסוקים התרסק בחצר של מבנה במושב שאר-ישוב ואילו השני בקרבת פלג של נחל דן מול קיבוץ דפנה – המיקום בו נבנה אתר ההנצחה.
 
מרים ורד, מנכ"ל מרכז "דורות בגלבוע" ציינה את שביעות רצונם הרבה של ותיקי הגלבוע ונכדיהם מהטיול החווייתי, ואמרה כי הביקור המשותף של שני דורות אלו תרמו לחיזוק הקשר בין סב לנכדו, היווה שילוב דורות אמיתי ותרם להעשרת היידע של הוותיקים ונכדיהם.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים