דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> המוא"ז הגלבוע קיימה תרגיל התמודדות מול תרחיש של רעידת אדמה
 
 
 
 
מחלקת הבטחון של המועצה האזורית הגלבוע, בשיתוף עם רשות חירום לאומי (רח"ל) ונציגי פיקוד העורף, קיימו השבוע תרגיל בנושא היערכות המועצה וישוביה לקראת תרחיש של רעידת אדמה. בתרגיל נטלו חלק נציגי ועדת מל"ח [משק לשעת חירום], של המועצה בראשותו של סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, מנהלת מחלקת השירותים החברתיים במועצה, רחל ברנע, מנהל הרשות לחירום לאומי יורם שרייבר, נציגי משרדי ממשלה וקצין הבטחון של המועצה.
המטה לשעת חרום בתחילת התרגיל
במהלך התרגיל התמודד מטה המועצה עם נושאים בעלי חשיבות רבה, כמו המשך אספקת המים לתושבי הישובים בגלבוע, ולהבדיל טיפול גם בבעלי חיים, השוהים ברפתות ובלולים. אנשי המטה תירגלו בין השאר התמודדות בטיפול בחסרי קורת גג, וכן במתן עזרה וסיעוד באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה.
 רמי אלהרר נתן סקירה רחבה על אופן ההיערכות של המועצה בפני אירועים בטחוניים ורעידות אדמה, הוא ציין כי התרגיל נחל הצלחה משביעת רצון והוסיף כי במהלכו הוסקו לקחים שישמשו תשתית למימוש מטרות התכנית  של התמודדות המועצה עם אסון של רעידת אדמה. יורם שרייבר, מנהל מרחב עמקים ברשות חירום לאומית נתן אף הוא סקירה רחבה על רעידות אדמה בישראל, התנהגות אוכלוסיה בעת רעידת אדמה, תפיסת ההפעלה של פיקוד העורף  והמענה המבצעי של משטרת ישראל.
 קצין הבטחון של המועצה ציין כי משתתפי התרגיל למדו על הדרכים להתמודדות עם היקף נזקי רעידות האדמה המשמעותיות, כמו כן הכירו בחשיבות הנושא ומשמעותו.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים