דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> "והילד הזה הוא אנחנו"
 
 
 
 
קבוצת התיאטרון התיעודי להנצחת השואה בקהילה  בשיתוף אירגון "דורות בגלבוע", גאים להעלות בפניכם ארוע תיאטרון מרגש וייחודי:
השחקנים השותפים לפרוייקט
ביום רביעי  א' בחשון תשע"ג 17.10.2012 בשעה 18:00 יתקיים באולם בית ציזלינג, עין חרוד מאוחד, ארוע תיאטרון מרגש וייחודי של קבוצת התיאטרון התיעודי להנצחת השואה בקהילה, בשיתוף אירגון "דורות בגלבוע". האירוע יציג את סיפור זכרונות מתקופת השואה, הקמים לתחייה, במופע על במה, בביצוע חברים בקבוצה בין-דורית של ניצולי שואה וכן בני נוער מישובי המועצה האזורית הגלבוע, אותן כתבו וביימו תמר בורר ורוחלה לוי.
לקראת המופע, פועלים בימים אלה, 18 בני נוער משכבת כיתה ט' מבית ספר עמק חרוד, ככוורת רתומה, לקראת קיום המופע המרגש, בו ישתתפו בין השאר, גם סביהם וסבתותיהם. הנערים מקדישים יום אחד בשבוע [א'], בשעות אחר הצהריים לצורכי הכנות, כמו תפאורה, קישוטים ועוד, בהנחיית יוזמת פרוייקט קיום המופע ב"דורות בגלבוע", מרים ורד מנכ"ל אירגון "דורות בגלבוע".
 מרים ורד: "את ההתלהבות ליוו לא מעט חששות, ואחרי  חודשי 'הריון' לא פשוטים, שכללו  ישיבות, דיונים ותהיות - יצא הפרוייקט לדרך... ובשעה טובה, נקיים את המופע ב-17.10.2012, בשעה 6.00 בערב באולם ציזלינג שבעין חרוד, בשיתוף תלמידיכתה ט' מביה"ס האזורי עמק חרוד".
כפעולת הכנה, הגיעו המנחות, לבית הספר, שם פגשו את בני הנוער, ולאחר היכרות, סיפרו להם אודות הפרוייקט. ההיענות, אומרת ורד, היתה עצומה, וכמוה גם הסקרנות והרצון לדעת. לדבריה, בתום המפגש נרשמו כ-25 תלמידים. "לא ציפינו לקבוצה כל כך גדולה, שמחנו לגלות עד כמה גדולה ההתעניינות בקרב בני הנוער בנושא זה", מציינת מנהלת אירגון דורות בגלבוע.
לאחר פעולת החשיפה של המנחות, מול הניצולים נרשמו  12 אנשים. שעות רבות ישבו המנחות מול רשימת התלמידים. הם התחבטו קשות בעניין המיון, עקב טיבם האיכותי של התלמידים, לבסוף החליטו המנחות לא לוותר על אף תלמיד ויצאו עם רובם הגדול לדרך!
ורד: "ואכן יצאנו לדרך. תוך פרק זמן קצר התייצבה הקבוצה. 12 ניצולי שואה ו-18 תלמידים נפגשים מדי שבוע ביום א' אחה"צ,כשהם להוטים וצמאים למפגש. במהלכו שיחזרו ניצולי השואה בפני התלמידים סיפורי החיים, ובעיקר קורות החיים מתוך התופת -חוויות של יתמות ופחד-מוות, כאשר כל מילה מפיהם נקלטה אצל התלמידים בהתפעלות מרתקת. הניצולים הזמינו את שומעיהם הצעירים לשאול כל שאלה, ואכן הגדילו להעמיק חקר בשאלותיהם על זוועות השואה".
 
ניצולי השואה ועמיתיהם הצעירים, העלו ביחד את הסיפורים באמצעים של תיאטרון. ולהפתעת המבוגרים שבקבוצה התגלו כישרונות מקרב התלמידים - כישרונות משחק, יכולות שיתוף והקשבה. כאן המקום לציין, כי חרף הקושי והעצב שעלו מהסיפורים, התעורר החלק החי, היוצר, השמח, בכל אחד ואחת מחברי הקבוצה וכך מתקיים בתוך החדר יחד נפלא.
מנכ"ל דורות בגלבוע, ציינה כי הסיפורים שנשמעו בקבוצה, עברו תהליך של עיבוד לבמה, בשיתוף הקבוצה כולה,  ובתום תהליכי העיבוד והחזרות, עולה הערב, על הבמה, המופע המסכם בשיתוף חברי הקבוצה. "כל אחד תרם  את חלקו באופן המתאים לו ביותר על מנת לשתף אתכם, קהל יקר,  בחווית הקשר הבין דורי החם, ולהביא בפניכם את הסיפורים שסופרו מפי אלה שחוו את הזוועות על בשרם, כדי שלעולם לא נשכח, כדי שהעולם לא ישכח, עד דור אחרון", סיכמה מרים ורד.
על ההצגה
מלחמת העולם השנייה. ברחבי אירופה, מכונת ההשמדה הנאצית טורפת את קורבנותיה. זורה מוות, אימה ופחד. חברי קבוצת תיאטרון תיעודי להנצחת זכר השואה בקהילה, שהיו כולם ילדים רכים, שחוו על בשרם את אימי המלחמה וזוועותיה אזרו אומץ וכוחות נפש וספרו את סיפוריהם לנערים ונערות סקרנים, רגישים וצמאי דעת. הסיפורים עובדו לקולאז' של תמונות המתרחשות במקומות שונים, בזמנים שונים המשותף לכולם – ילדים במלחמה.
 
                                                     הציבור  הרחב מוזמן !
 הסעות מישובי הגלבוע בשעה 17:15 (עפ"י הרשמה מוקדמת)
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים