דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> האפליקציה שתשמור על ילדי הגן
 
אפליקציה חדשנית שתוטמע במועצה האזורית גלבוע בשנת הלימודים הקרובה, תסייע להורים ולגננות לשמור על הילדים ולהימנע מהמקרים הקשים בהם נשכחו ילדים ברכבי ההורים או ההסעות בדרכם לגן.
 
האפליקציה שנקראת "מי בא לגן" פותחה על ידי חברת DPC mobile וצפויה להיכנס לפיילוט במספר גני ילדים ביוזמת מנהל החינוך שבמועצה האזורית גלבוע.
האפליקציה פותחה בעקבות המקרים השונים בהם ילדים לא הגיעו לגן מסיבה זו או אחרת וגם ההורים וגם הגננת לא ידעו בפועל היכן נמצא הילד ומדוע לא הגיע לגן.
 
במסגרת הטמעת הפרויקט, כל גננת שתיקח בו חלק תצויד בטאבלט (מחשב לוח) בו תותקן האפליקציה. במחשב שבידה תוזן רשימת הילדים שאמורים להגיע אל הגן באותו יום. עם כל ילד שנכנס לגן הילדים, מסמנת הגננת באפליקציה כי הגיע בשלום לגן.
 
מיד עם הגעת הילד, נשלחת להורים הודעה כי הילד נמצא בגן הילדים. במידה ועד שעה מסוימת שהוגדרה מראש, לא מגיע ילד מסוים, הוריו יקבלו על כך עדכון בהודעה למכשיר הטלפון. לאחר מכן ההורים יוכלו להשיב לגננת האם הילד לא נשלח לגן מסיבה זו או אחרת או שנשלח מביתו ולא הגיע בבטחה אל הגן.
מסך הודעות הנוכחות של האפליקציה
במידה ואכן הילד נעדר ולא ברור מה מיקומו, תישלח הודעה לכלל אנשי הקשר הקשורים לילד (אבא, אמא, סבא, סבתא וכו') וכמו כן ישנה אפשרות לעדכן מידית גם את האחראיים על הביטחון ביישוב.

הפעלת האפליקציה צפויה למנוע הישנות מקרים קשים מהעבר בהם ילדים נשכחו בהסעה בדרכם אל הגן או לחילופין מקרים בהם אחד ההורים אסף עימו את הילד בבוקר ושכח להורידו בגן. השימוש באפליקציה צפוי להעניק אפשרות מעקב צמודה יותר על הילד לגננת ולהורים.
 
עוד תסייע האפליקציה גם לאיסוף הילדים מהגן בכך שהגננת תוכל לשלוח לאנשי הקשר הודעה על כך שהילד נשלח חזרה לביתו מהגן. השימוש ימנע גם מקרים בהם ילד נשכח ונעזב בגן הילדים לאחר שאחד ההורים חשב שההורה השני אוסף את הילד מהגן, אך למעשה זה שכח את המטלה החשובה. במקרה דומה שהתרחש בעבר, גננת נעלה את גן הילדים לאחר שההורים לא אספו את ילדם שישן בזמן זה בפינת המשחקים.
 
היבט נוסף שמחדשת האפליקציה הוא הקשר בין הורי הילדים בגן לבין הגננת. אם פעם כולנו הכרנו את הפתק עימו חזר הילד הביתה ובו נכתב כי "מחר יש לשלוח חולצה לבנה לטקס", כעת תוכל הגננת לשלוח הודעה דומה לכלל ההורים בגן באמצעות האפליקציה.
 
בנוסף, הורה שמעוניין ליצור קשר עם הורה אחר בגן יוכל לעשות זאת בקלות באמצעות דף קשר שיוזן לתוך האפליקציה ובה רק יצטרף ללחוץ על שם ההורה ובכך ייצור עימו קשר מידית ללא צורך בחיפוש אחר דף קשר.
 
בשלב זה צפוי הפרויקט לקחת חלק במספר גנים במועצה האזורית גלבוע ובאם הפיילוט יצלח, במנהל החינוך מתכוונים להרחיבו גם אל מערך החוגים בבתי הספר היסודיים שם מעבר הילדים ממקום למקום מתבסס על הסעות ופוטנציאל הסכנה גדל.
 
ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עטר: "השימוש באפליקציה יאפשר להורים ולגננת מעקב צמוד יותר על הילד וצפוי למנוע הישנות מקרים טראגיים בהם ילדים נשכחו בהסעה בדרכם אל הגן או לחילופין מקרים בהם אחד ההורים שכח להוריד את הילד בגן. אנחנו מקווים כי מועצות נוספות ילכו בדרך המועצה האזורית גלבוע ויטמיעו במערכת החינוך את האפליקציה מצילת החיים"
  

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים