דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> ביקור יו"ר ועדת חינוך אלכס מילר בגלבוע
 
 
 
יו״ר ועדת החינוך של הכנסת ח״כ אלכס מילר: ״הגלבוע מהווה דוגמא להשקעה מחושבת בחינוך תוך ראיית היתרונות לטווח ארוך. דו הקיום, טיפוח החינוך הטכנולוגי וההישגים הגבוהים, הן בבגרויות והן בגיוס לצה״ל מראים כי כבר היום ישנן תוצאות.״
 
חברי ועדת החינוך של הכנסת ביקרו אתמול (א') במערכת החינוך בגלבוע
והתפעלו מההישגים הגבוהים , מתכנית "שפת המצוינות" , ומאיכות התלמידים והצוות . חברי הוועדה סיירו בבתיה"ס – "עמק חרוד", "אחווה-גלבוע" ו"נר הגלבוע" .
 
מטרת הביקור הייתה להיחשף מקרוב לתכנים הייחודיים שפועלים במוסדות החינוך בגלבוע ולבחון פרויקטים כמו – קורס טייס מעורב ליהודים וערבים, "שפת המצוינות" , הישגי בגרות , והתמודדות עם האתגרים הגיאוגרפים והפדגוגים במועצה. בנוסף הוצג בפני חברי הכנסת רעיון "חידון תנ"ך-קוראן-הברית החדשה", המקרב בין הדתות. 
 
בתום הסיור הודיעו חברי הוועדה, כי ימליצו  לשר החינוך להעביר מימון לפרויקטים החינוכיים  וביקשו לשים דגש מיוחד  על הפרויקטים המשותפים ליהודים וערבים , על ההסעות , ועל האפשרות לבחון את המשמעות של ההישגים הגבוהים ברשויות המפעילות פרויקטים לדו קיום .
 
יו"ר הועדה, חה"כ מילר , הוסיף כי בשל קשיים מיוחדים העומדים בפני המועצה והפיזור הגיאוגרפי הנרחב של התושבים הוא קורא  למשרד החינוך להביא פרויקטים מתוקצבים ופיילוטים שונים לאזור.


דני עטר , ראש המועצה ציין כי חברי הועדה התרשמו בעיקר מהמחויבות של הגלבוע לדגש על ערכים וערכיות לצד הישגים ותרומה לקהילה.
 
את חברי הוועדה ליווה ראש מינהל החינוך דרור ללוש ,ציין כי "הישגי התלמידים בגלבוע עלו  באופן משמעותי בארבעת מקצועות היסוד, ובעיקר במתמטיקה ובאנגלית. התלמידים מאותרים  מבעוד מועד, כאשר הפדגוגיה הניתנת ע"י המורים הולכת ומשתבחת".
ללוש הוסיף כי הוא משוכנע שבעקבות הביקור, נוצר קשר אישי וחזק בין המועצה לבין ועדת החינוך.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים