שלום חינוכי בגלבוע ...מקדמים את השלום באמצעות החינוך, תלמידים מהגלבוע יקיימו מפגשים עם תלמידים מג'נין השכנה.
 תכנית פרויקט "החינוך כאמצעי לקידום השלום", שנועד לקיים מפגש של נציגים מבתי ספר  יהודים וערבים, עם נציגי בתי ספר מהרשות הפלסטינית.הפרויקט אושר לאחרונה, במינהל החינוך של המועצה, ובעקבות פניותיו של המינהל לבתי הספר להשתתף בפרויקט, הביעו  תלמידים רבים התעניינות רבה להצטרף אל הפרויקט ולהיות מעורב בו.
ראש מינהל החינוך במועצה דרור ללוש, מציין כי מדובר בפרויקט, המתאפשר הודות לתרומתו של ראש המועצה דני עטר, לחיזוק קשרי  השכנות עם הרשות הפלשתינית והפעלת פרויקטים במשותף. ללוש ציין כי הפרויקט הוא תוצר של שיתוף פעולה בין ארגון הספרדי ,Association Exterior XXI שנתמך על ידי משרד החוץ הספרדי, השואף לקדם ערכים של שלום באמצעות חינוך, ושותפים בו:המכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל, יחד עם הארגון הפלסטיני The Palestinian House forProfessionalSolutions. "באמצעות מפגשים אלו אנו מקווים ליצור מסמכים שימושיים להדרכה בבתי ספר בארץ וברשות הפלסטינים למען פיוס וקידום השלום וכדי להפיץ את החוויות והמסקנות העולות במפגשים אלו".
לדבריו, אושר הפרויקט ברשות הפלסטינית, ויש מספר בתי ספר פלסטינים שישתתפו. "הפרויקט כולל השתתפות של מורים ותלמידים מארבעה בתי ספר בארץ, ומספר זהה של מורים ותלמידים מהרשות הפלסטינית, כאשר מכל בית ספר משתתפים כעשרה תלמידים וארבעה מורים", מסביר ללוש, ומציג את תכנית המפגשים בין התלמידים משני עברי הגבול, הכולל חמישה מפגשים, כאשר שניים מהמפגשים מיועדים לכל המשתתפים הישראלים והפלסטינים מורים ותלמידים.
1. המפגש הראשון מכוון למורים, רצוי ארבעה מכל בית ספר, שנפגשים ליום עיון בנושא דו קיום וקידום השלום.  במקביל יתקיים מפגש דומה ברשות הפלסטינית.
2. המפגש השני הוא דו לאומי בו ישתתפו המורים מבתי הספר בארץ והרשות.
3. המפגש השלישי מכוון בעיקר לתלמידים ויכלול כארבעים תלמידים כעשרה מכל בית הספר שילווו
   בשלושה מורים מכל בית ספר. במהלך המפגש יתפתח דיון בנושאים בהם דנו המורים במפגשים
   קודמים.במקביל יתקיים מפגש דומה ברשות הפלסטינית.
4. המפגש הרביעי הוא דו לאומי ומיועד להפגיש את תלמידי בתי הספר בארץ וברשות הפלסטינית כהמשך למפגשים הקודמים של התלמידים והמורים.
5. המפגש כולל כעשרה תלמידים ושלושה מורים מלווים מכל בית ספר.
6. המפגש החמישי הוא מפגש מסכם שמיועד למורים ובו יבוצעו פעילויות הערכה מתאם המכון  והארגון הפלסטיני שמרכז   את הפעילות איתם.
ללוש  - מסר כי התחלת הפרויקט מתוכננת לתחילת שנת הלימודים הקרובה ובימים אלו נבנית רשימת המשתתפים. (הפרויקט יחול מחודש ספטמבר 2011 עד למרץ2012). הסמינרים מיועדים לתלמידי כיתות י'-יא ומורי שכבות אלו. כל המפגשים יתקיימו במכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל, פרט למפגשים הלאומיים המיועדים להתקיים ברשות הפלסטינית. משך כל מפגש בין יום עד יומיים בתיאום עם בתי הספר".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים