דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בנות כנפיים לאקדמיה
 
 
 
בנות"כנפיים" לאקדמיה!

תלמידות ביה"ס "עמק יפה" בגלבוע ילמדו פעם בשבוע באוניברסיטת חיפה

בשנת הלימודים תשע"א נפתחה לראשונה בבי"ס "עמק יפה" תוכנית "כנפיים", בה משתתפות גם השנה תלמידות מעל גיל 18, שקיבלו פטור משירות צבאי ובחרו ללמוד לקראת מקצוע והכנה איכותית לחיים בוגרים.

משתתפות התוכנית לומדות בהעמקה את תחום ניהול מערכות משרד, המכין אותן לקראת בחינות משרד התמ"ת במזכירות בכירה. מעבר לזאת,התלמידות שולבו בגני הילדים שבסביבת בית הספר, שם הן מתמודדות עם אתגרים, כגון סיוע לילדים עם קשיי תקשורת וצרכים מיוחדים, פעילות חצר עשירה לילדי גן חובה או טיפול אינטנסיבי בתינוקות קטנטנים.

מנהל בית הספר עמק יפה, קובי רוימי, מסר כיעם פתיחת שנת הלימודים האוניברסיטאית, יצאו התלמידות במסגרת התוכנית ליום לימודים באוניברסיטת חיפה. "יום זה נוצר, הודות לשיתוף הפעולה עם פרופ' שונית רייטר,שעשתה כל אשר בידה להצלחת התוכנית והובלתה באופן המיטבי. את הלימודים בקמפוס האוניברסיטה תרכז דוקטורנטית בחוג לחינוך מיוחד, נירית קרני וילמד בה מידן. תוכנית הלימודים תהיה דו שנתית ותכלול העשרה ולמידה של ידע נרחב כגון: מבוא לפסיכולוגיה,כלים בעבודה עם ילדים בעלי אוטיזם, ניהול חשבון ועוד", אמר מנהל בית הספר.

 

אפרת ביגמן, העומדת בראש התכנית, מסרה כי כי לקראת תחילת הלימודים, יצאו התלמידות לסיור הכנה ולמפגש היכרות עם הסגל האקדמי שילווה את התוכנית. "במפגש, התאפשר לתלמידות לבטא חששות לקראת ההגעה לאוניברסיטה, כמו גם רצונות, שאיפות וציפיות שיש להן מהלימודים בתוכנית היוקרתי תומה היו רוצות לקבל בסופה. הסגל האקדמי קיבל את המשתתפות בחמימות רבה ואווירה נינוחה, נעימה וחיובית עד מאוד נכחה לאורך המפגש כולו, שנערך בחדרה של פרופ' רייטר בבניין חינוך", ציינה ביגמן.

כמו כן הוסיפה כי לאחר המפגש נערך סיור מקצועי ברחבי הקמפוס, שנחתם בתצפית המרהיבה שבקומה ה-30 בבניין המפורסם של האוניברסיטה. "נוף המרהיב מגבוה, האפשרות להתבונן בכל היופי הפרוש כמרבד ממבט ציפור הלמו באופן מדויק את התחושה בה נחתם יום נהדר זה", סיכמה אפרת ביגמן.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים