הכי ירוק שיש...
בית ספר עמק יפה בגלבוע, לקראת תואר  "בי"ס ירוק מוסמך מתמיד"
בית הספר "עמק יפה" של המועצה האזורית הגלבוע, הנושא בתואר "בית ספר ירוק" משלים בימים אלה, תהליך לקבלת התואר "בית ספר ירוק מוסמך מתמיד". העקרונות הבסיסיים המנחים את התהליך מתבססים על תפיסת עולם מקיימת של Reduce,Reuse, Recycle , שפירושה - הפחתת צריכה, שימוש חוזר ומחזור.
 
בבית הספר הוקמה מועצה ירוקה המשלבת תלמידים ומורים. במסגרתה, הושם דגש על הפחתת הצריכה בתחומי המים, הנייר, והחשמל בבית הספר, כאשר המועצה הירוקה עורכת ביקורת בכיתות בהפסקות (אורות ומזגנים),עוקבת אחר מספר המונה בשעון,  בודקת נזילות ועוד. התלמידים, חברי המועצה הירוקה, דאגו לכסות את גגות בית הספר בפאנלים סולריים במטרה לייצר חשמל ולחסוך עלויות לחברת החשמל.
קובי רוימי, מנהל בית הספר "עמק יפה", מסר כי בהתאם לחזונו של ראש המועצה, דני עטר לשימור איכות הסביבה ובשיפור איכות החיים בגלבוע, הוחל באחרונה בכל כיתות בית הספר בהפרדה בין פסולת לנייר, כאשר המועצה הירוקה מקפידה על שקילת כמויות הנייר בכל חודש. "התלמידים יבנו פינת מחיזור קטנה (קומפוסטר, בקבוקי פלסטיק, סוללות וכו'), בנוסף, מתקיימים פרויקטים קהילתיים  שונים בתחום המחזור בסביבת בית הספר", ציין רוימי.
השבוע הוטמנו בשיתוף פעולה עם ילדי גנון "אורן" כלניות בגן הציבורי הקרוב למכולת במרכז אומן, כמו כן החל מעקב וספירת ציפורים, נבנו תיבות קינון, ובהמשך יתקיימו מבצעי ניקיון בבית הספר, כאשר כל כיתה תקבל על עצמה אחריות בתחום בו תבחר. כיתה ז' למשל, תהיה אחראית על בדיקת איכות המים, כיתה ח' תפקח על האכלת בעלי החיים בפינת החי, כיתות י"א' וי"ב' יתכננו את פרויקט הגמר שלהם מחומרים ממוחזרים ועוד נושאים.
קובי רוימי: "כל התהליך מתועד באמצעות תמונות וכן כל הנתונים יעודכנו בטבלאות מעקב באתר בית הספר. צוות המורים משתדל לשלב בחומר הלימודי חומר רלוונטי, בעל תכנים סביבתיים. לדוגמא: חיסכון בחשמל, אנרגיה, חיסכון במים ובנייר. המטרה העיקרית שהצבנו בפנינו היא להעלות את המודעות בחיסכון, ולהפחית את כמות הצריכה והבזבוז, לטובת בית הספר ולטובת הסביבה של כולנו".
 
לסיכום, הביע מנהל בית הספר תקווה,כי  פעולת ההסברה בנושא המחזור והשמירה על איכות הסביבה, תשרת את התלמידים ואת הצוות, הן במסגרת בית הספר
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים