דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בי"ס"עמק יפה" בגלבוע יוצר פסיפס אנושי-קהילתי
 
 
 
ביה"ס "עמק יפה" בגלבוע  יוצר פסיפס אנושי-קהילתי

פרויקטים שונים פועלים בביה"ס כחלק מתרומת התלמידים לקהילה.
בבית הספר "עמק יפה" של המועצה האזורית הגלבוע, הממוקם בישובי התענך, רואים מחנכיו ותלמידיו בסביבתם, כחלק מנוף הקהילה הייחודי והמרקם האנושי באזור. כמו כן, מזה כמה שנים, מופעלים מספר  פרויקטים, שייעודם הוא שיתופי פעולה הדדיים עם קהילת הסביבה ועשייה ותרומה של תלמידי ביה"ס כלפי חוץ.
מנהל בית הספר, קובי רוימי, מציין כי בשנה שעברה שיפצו תלמידי בית הספר, בתי קשישים לקראת חג הפסח. "כהמשך למפעל ההתנדבותי-ערכי, יוצאים תלמידי כיתות י', זו השנה השנייה, לפרויקט 'גנים ומגננים, צומחים ומצמיחים', בגני הילדים שבמושבים הסמוכים, ויחד עם ילדי הגן, יקימו ערוגת ירק וילמדו אותם תכנים אקולוגיים וסביבתיים, באווירה חווייתית", אמר רוימי.

הוא הוסיף כי במסגרת ראייה חינוכית זו, יזם בית הספר, השנה, פרויקט נוסף שמושתת על הקשר החזק והחם,  אל הקהילה העוטפת של בית הספר. הפרויקט, לדבריו, משלב את כוחות היצירה, היידע בתחום האומנותי, הנכונות לתרום לזולת והליווי המקצועי הקיימים בבית הספר, לטובת תרומה לקהילות בסביבה. "הקהילה הראשונה עימה נוצר הקשר במסגרת הפרויקט, הוא מושב רם און,  שחגג בקיץ האחרון 50 שנים להיווסדו. במסגרת הטכס החגיגי וההתחדשות, נולדה יוזמה לחידוש 'בית העם' המשופץ של המושב. צוות 'בית העם' יזם תכנון אומנותי, לפיו תכין כל משפחה במושב אריח קרמיקה ייחודי. האריחים יודבקו ויצרו קיר אומנותי ופסיפס קהילתי של כלל המשפחות במושב", אמר מנהל בית הספר.

ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי תלמידי בתי הספר בגלבוע, ובכללם ב"עמק יפה", הם המראה של קהילתם שממנה צמחו. "התחברות התלמידים לקהילה, מהווה מנוף להשגת מטרות של יצירת יחסי גומלין, בין התלמידים לקהילה. הקשר ההדדי מקנה לילדינו יידע ומיומנות, הרגלי התנהגות ובעיקר חינוך לערכים, שיובילו אותם, לאזרחות מועילה, להיות תורמים ומעורבים בחברה בה גדלו", אמר ראש המועצה. 

תלמידי "עמק יפה" נפגשו אחת לשבוע, בימי ו', עם בני נוער בשנת בר המצווה ממושב רם- און, ויחד הכינו בסדנת האומנות את אריחי הקרמיקה. לאחר תום הכנת האריחים הבסיסיים נערכו שני מפגשים בהם הגיעו תלמידי בית הספר, המשתתפים בפרויקט, אל מושב רם און. משפחות המושב הוזמנו לפעילות אמנותית, של בניית האריח המשפחתי הייחודי שלהם, תוך קבלת מידע מקצועי והכוונה מתלמידי בית הספר.

אחת התלמידות, שקד יעקב, תלמידת כיתה ט', שהשתתפה בפרויקט סיפרה: "אני השתתפתי בשני המפגשים שהתקיימו במושב, שבמהלכן אירחנו את קהילת חברי רם און וכל משפחה יצרה לעצמה אריח משפחתי מחימר. במפגש הראשון יצאנו 11 תלמידים מבית הספר ועזרנו למשפחות לפסל בחימר, עבודה שאנחנו מכירים מעבודתנו בסדנא היצרנית. היה ממש כיף. נהנינו לעשות ולעזור" סיפרה שקד.

לדבריה, במפגש השני יצאו 8 תלמידות, לסייע בצביעה את העבודות שלהם וגם מכרו בדוכן של בית הספר. "היה ממש כיף לעמוד ולמכור את העבודות שעשינו בסדנא. הרווחנו כסף וקיבלנו המון מחמאות. אני מקווה להשתתף ולתרום את עזרתי לעוד פרויקטים דומים", סיכמה שקד.

כביקור גומלין, הזמינה קהילת מושב רם און את כל תלמידי בית הספר "עמק יפה" ליום גיבוש איכותי בבריכת המושב, בשילוב מתנפחים ואטרקציות מגוונות.
מנהל בית הספר: "היה זה שיא של מפגש מהנה ועשיר בחוויות עבור התלמידים והצוות, וחיזק את תחושת החיבור והקשר ההדדי עם קהילות האזור".

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים