דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בבי"ס "עמק יפה גלבוע" מיישמים מצוינות באיכות הסביבה
 
 
 
 
 בית הספר הירוק "עמק יפה גלבוע" סיים השנה פעילות ענפה ומוצלחת בתחומי המחזור ואיכות הסביבה, במסגרת ההיערכות לבחינות הבגרות ב"מדעי הסביבה" בחמש יחידות לימוד. "עמק יפה גלבוע", המוגדר כ"בית ספר ירוק", שמעבר ללמידה העיונית המעמיקה בו, נערכו  גם ניסויים ומדידות בשטח, עבודה לשיקום נפגעי האדם בטבע, פעילות מחזור של פסולת שאינה מתכלה ועוד. השנה כללה בבית הספר, פעילות המיחזור בקומפוסט, שהוא תהליך טבעי, בו חיידקים שונים מבצעים פירוק של חומר אורגני. לאחר סיום התהליך שכלל 4 שלבים, התקבל דשן המיועד לדישון גינות וגידולים חקלאיים.
 
התלמידים מכינים ערוגות לשתילה
מנהל בית הספר, קובי רוימי מסר כי המטרה העיקרית של החינוך הסביבתי בבית הספר 'עמק יפה', לצד לימודים העיוניים, היא ליישם בקרב התלמידים, הקניית נורמות ערכיות בקרב התלמידים, כמו התנהגות נאותה אל הסביבה. "האתגר החינוכי שלנו, הוא להביא את הפרט לשינוי גישה, מאדישות לאכפתיות, התחשבות בסביבה, ובשלב מתקדם יותר גם לנכונות לפעול אישית למען שמירת איכות הסביבה", אמר רוימי.-

ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי מערכת החינוך בגלבוע, ממשיכה מזה שנים, להציב כמטרה - הטמעה מובילה בתחום איכות הסביבה והמחזור לכלל  תלמידי בתי הספר היסודיים והגנים, המקנה יידע סביבתי עדכני, בקרב כלל ילדי הגלבוע – החל מהגיל הרך, וזאת, בליווי מודרך של מערכת החינוך, תוך עידוד להיכרות ולמידה של תחומי הסביבה. "אנו גם מעודדים חשיבה ופיתוח טכנולוגיות ירוקות וחסכוניות, שמטרתן לצמצם את נזקי הסביבה למען הדורות הבאים", ציין עטר.

 יצויין כי בבית ספר "עמק יפה גלבוע" מתבצע תהליך קומפוסטציה על ידי איסוף של פסולת אורגנית (גזם של דשא, ענפים, גינה, נסורת מהנגרייה , שיירים של אוכל וכד'). לצד הקומפוסט, נעשו ונעשות פעילויות מחזור נוספות באופן שוטף כמו איסוף נייר, מחזור מי גשמים שנאגרו במקלט ישן, כמו כן הוקמו על גגות בית הספר קולטים סולאריים לחיסכון בחשמל ועוד. מנהל בית הספר ציין כי התלמידים לוקחים חלק פעיל ומשמעותי בפעילות המחזור תוך הטמעת התודעה לאיכות הסביבה דרך עבודת כפיים. "כך הפכנו גזעי עצים (בשיתוף עם קק"ל) לשולחן וכסאות ומוצרים נוספים לטובת אוכלוסיית בית הספר. בנינו מתקני ישיבה מצמיגים ישנים יחד עם קבוצת חיילים מסיירת השריון, עשינו שימוש באריזות פלסטיק להקמת גינת עציצים בבית הספר אותה אנו מקפידים לטפח", סיכם מנהל בית הספר.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים