דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הצרפתים באו ללמוד על דו קיום
 
 
 
 
משלחת נוער מצרפת ביקרה בגלבוע  במטרה ללמוד מקרוב על יחסי הדו קיום בין יהודים וערבים

 משלחת של כ-20 בני נוער מצרפת סיימה השבוע את ביקורה, כאורחת מינהל הנוער של המועצה האזורית הגלבוע. הנערים התאכסנו באכסניית מעיין חרוד. הם ביקרו בבית הספר הרב תחומי עמק חרוד ובבית הספר "אחווה-גלבוע" שבנעורה. בבי"ס "אחווה" נערכה קבלת פנים חגיגית לחברי המשלחת, שכללה בין השאר תקרובת עשירה, מתוצרת הכפר, כמו כן ערכו תלמידי בית הספר הצגה משעשעת שהסבה הנאה מרובה לחברי המשלחת.  מטרת הביקור, נועדה ללמוד מקרוב כיצד חיים יהודים וערבים ביחד בשכנות טובה, וכן על עשייתם המשותפת בגלבוע.
האורחים בפתח משכן  המועצה 
ראש המועצה, דני עטר אמר כי הודות לסבר הפנים היפות של בני הנוער בגלבוע באירוח משלחות מחו"ל, מתחזק הקשר בין ילדי הקהילות היהודיות בעולם עם ישראל, בכלל, ועם הגלבוע בפרט. "מהרשמים שקיבלנו , עולה כי בקרב רבים מבני הנוער  בקהילות היהודיות, גוברת ההתעניינות על החיים בישראל וזו הזדמנות פז להעביר מסר של אחווה ", אמר ראש המועצה.  
 
ראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב אמר: "מאחר ובימים אלה אנו נערכים להטסת משלחת נוער, יהודים וערבים מהגלבוע לגרמניה, הכוללת הקראת קטעים לזכר נספי השואה, נכחו הצרפתים במסגרת ביקורם, בהכנות ובחזרות לקראת המסע בגרמניה."חברי המשלחת מצרפת הביעו את התפעלותם הרבה, כאשר הבחינו בנערים ערבים, המנציחים במסגרת חזרותיהם את זכרם של קורבנות השואה, אותם יקריאו בפני מארחיהם הגרמנים. מחזה זה היווה הוכחה מוחשית בעיני הצרפתים לאווירה של חיים ביחד בגלבוע", אמר עינב.
 
הנערים הצרפתים, קיימו פעילות חברתית עם הנוער בגלבוע, כמו כן ביקרו בין השאר, באתר הסקי ונהנו מהיצע הטבע העשיר באזור. הם הביעו את הוקרתם הרבה למארגני הביקור, על האירוח ומהכנסת האורחים של צעירים מכפרי הגלבוע. נאיף זועבי, רכז המפעלים ורכז הנוער בכפרים במינהל, שליווה את חברי המשלחת ציין:  "הצעירים, נהנו משהייתם אצלנו. הם היו מלאי התפעלות מתנאי הדו קיום בין שתי האוכלוסיות בגלבוע", אמר זועבי.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים