דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> משלחת גרמנית של משפיעי-דת ביקרה בגלבוע והתרשמה עמוקות מקשרי הגלבוע עם העיר ג'נין
 
 
 
 
 מהו טיב הקשר בין הגלבוע לעיר ג'נין? האם, לאחר מות מושל ג'נין יחיא כדורא המנוח, נוצרו קשרים חיוביים בין ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר לבין המושל החדש "טלאל"? האם היו התנגדויות בקרב ציבור תושבי הגלבוע היהודים למינוי סגן ערבי לראש המועצה? האם ערביי הגלבוע דוברי עברית כמוהו והאם יש כוונה ללמד גם את ילדי ג'נין עברית? שאלות אלו ואחרות הציגה קבוצה של 13 גרמנים, בעלי מקצועות חופשיים, המכונים "משפיעי דתי" שביקרה השבוע בגלבוע. מטרת הביקור נועדה להתרשם מקרוב מקשרי הגלבוע עם העיר השכנה ג'נין. הקבוצה התקבלה ע"י סגן ראש המועצה, עיד סלים, ובמהלך ביקורה סיירה ב"מעבר הגלבוע" ובכפרים.
המשלחת בביקור במעבר הגלבוע
בתשובה לשאלותיהם של חברי הקבוצה, ציין סגן ראש המועצה עיד סלים, כי קשריו ההדוקים והחבריים של ראש המועצה עם מושל ג'נין המנוח, יחיא כדורא יצרו גשר יציב ואיתן להגשמה מעשית של שיתוף פעולה, והציג באופן מוחשי את פעילות מעבר הסחורות בין ערביי ג'נין ותושבי הגלבוע. "בהקשר לשאלת שיתוף הפעולה עם מושל ג'נין  החדש 'טלאל', היחסים הם בשלב זה אישיים, ואין לי ספק שיתהדקו עוד יותר", אמר עיד סלים.
 הוא ציין כי בחירתו לסגן ראש המועצה בגלבוע, לא נתקלה בהתנגדות מתושבי הגלבוע – יהודים וערבים. "רעיון הדו-קיום אותו הגה ויישם דני עטר מתחילת כהונתו, כראש מועצה בקרב כלל התושבים – יהודים וערבים, אין לו אח ורע בשום עיר מעורבת", אמר סגן ראש המועצה. הוא גם התייחס לשאלה האם ערביי הגלבוע וילדיהם מדברים כמוהו עברית ואמר כי חלק לא מבוטל מתושבי הכפרים הם דוברי עברית והוסיף כי לא ירחק היום שבו ילמדו ילדים יהודים וערבים יחדיו, באותה כיתה. "אנו פועלים לגיוס כספים למימוש פרויקטים משותפים עם ג'נין, הכוללים הקמת שני מרכזי שפות, האחד בג'נין והשני באחד הכפרים בגלבוע, וזאת במטרה ללמד ילדי שני האזורים עברית", אמר סגן ראש המועצה.
חברי המשלחת הביעו את התרשמותם העמוקה משיתוף הפעולה בין עובדי מעבר הגלבוע ומהדו-קיום השורר בין ישובים והכפרים, יחד עם זאת, שאלו כיצד מסביר סגן ראש המועצה את העובדה כי בגלבוע קיים מודל של שלום - "גלבוע-ג'נין", בעוד שברשויות מעורבות אחרות נעדר מושג זה. עיד סלים חזר ואמר כי מודל השלום "גלבוע-ג'נין", אין לו אח ורע בשום רשות בארץ וזקף את הצלחת מימושו  לראש המועצה דני עטר.  סגן ראש המועצה בירך בשם ראש המועצה וישובי הגלבוע את חברי המשלחת ואיחל להם שנה טובה.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים