דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> גלבוע סולארי
 
 
 
 
בשנתיים האחרונות הונפקו מאות היתרי בנייה עבור מערכות סולאריות עבור תושבי מועצה אזורית הגלבוע
 
 
עם עלית המודעות לנושאי הקיימות,הסביבה הירוקה וניצול נכון של משאבי הטבע, הפך החשמל המופק מאנרגיה סולארית לטרנד ההולך וגדל ומאפשר מצד אחד, הפקת חשמל באנרגיה נקיה; ומצד שני לעידוד ותגמול כלכלי, לתושבים, שעל גגות בתיהם הותקנה מערכת סולארית, המתקבלת מיצור החשמל לאורך השנים.
מהנדס המועצה האזורית הגלבוע, בני סגל מציין כי המערכות הסולאריות, מהוות בשנים האחרונות, אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של הכלכלה הגלובלית. "ייצור החשמל באמצעות מערכות סולאריות נעשה בדרכים ידידותיות לסביבה, כאשר יתרונן, הוא בעיקר מניעת זיהום סביבתי, ושימוש במשאבים נקיים, שאינם מצריכים מקורות אנרגיה של דלק או גז, זו מהפיכה ירוקה", אמר מהנדס המועצה.  
לדבריו, ההיתר הראשון למערכות סולאריות ניתן עוד בשנת 2008,  כאשר ב-2009 הוגשו כ -100 בקשות להיתרים. "במהלך 2010 הוגשו לוועדה  69 בקשות להיתרים ובמהלך שנת 2011 הוגשו לוועדה מעל 460 בקשות להיתרים למערכות סולאריות קטנות, בינוניות וגדולות על גגות של בתים פרטים, סככות, רפתות, לולים במושבים ובקיבוצים וגם בכפרים", ציין בני סגל.
הוא הסביר כי הועדה המקומית עושה כל מאמץ, על מנת להנפיק את ההיתרים במהירות המירבית, בהתאם לדרישות משרד הפנים ותמ"א 10.
 
כזכור, ביולי 2008, התקבלה החלטת רשות החשמל, בדבר עידוד ותגמול כלכלי, התקנת מערכות סולאריות, לייצור חשמל בישראל, באמצעות מכירת כל החשמל, המיוצר בתעריף גבוה לחברת החשמל. סגל מדגיש כי "כל התנאים קיימים כיום, על מנת שכולנו נהיה חלק מה'מהפיכה הירוקה'.   
 

".

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים