דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הכשרה ירוקה
 
 
 
 
מפגש שני של נציגי מחזור ואיכות סביבה, מישובי המועצה, נערך לאחרונה ביוזמתו של רכז המחזור במועצה האזורית הגלבוע, שמוליק זיו, חבר קיבוץ תל-יוסף. המפגש התקיים במפעל "אמניר" בחדרה, למחזור פסולת נייר עיתון, לבן וקרטון והשתתפו 25 נציגי ישובים.
הביקור במפעל, כלל מפגש עם מנהלי "אמניר", סיור במפעל המיון וביקור במרכז המבקרים החדש שבו מוצגת מכונה ייחודית הממחזרת כאלף טון נייר. במפגש, ציינו מנהלי אמניר לטובה את העובדה כי בין השנים 2010 ל-2011 גדל היקף מחזור הנייר במועצה אזורית הגלבוע ב-30% וכי נתון זה מוצג לכל המבקרים במפעל.
סיור בתקני מפעל המחזור
 מנהלי המפעל זקפו הצלחה זו למדיניותם של ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר בהפיכת הגלבוע לריאה ירוקה.
הפורום דן בין השאר, על שינוי דפוסי החשיבה של הצגת הפסולת כמשאב, כמו כן ניתנו דוגמאות של מפעלי מחזור מהעולם ששינו את גישתם לנושא הפסולת וראו בה כמשאב רווחי.
במהלך המפגש התנסו המשתתפים בהכנת נייר באמצעות פסולת.
שלומי גרנוב, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה וחזות הישובים במועצה האזורית הגלבוע, הציג את תפיסת מינהל השירות לתושב במועצה שבראשה עומד סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, ואמר כי החשיבה בעניין מחזור ואיכות סביבה במועצה, התקדמה בשנים האחרונות עד למידה של "אפס פסולת". הוא הוסיף כי המועצה, בהובלתם של דני עטר וסגנו רמי אלהרר, נחשבת כיום כמובילה בארץ בתחום המחזור ובשמירה על איכות הסביבה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים