דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> רוכבי סוסים מישראל, מירדן ומהרשות הפלשתינית הקיפו את הגלבוע במסגרת פרוייקט "הגלבוע, עתיד עם תקווה"
 
 
 
 
כמאה רוכבי סוסים מישובים שונים בארץ, וכן רוכבים מירדן והרשות הפלשתינית, השתתפו השבוע, במסע סוסים בגלבוע, במסגרת פרוייקט "הגלבוע – עתיד עם תקווה", כאשר במהלכו הקיפו הרוכבים את הגלבוע, מהגן הלאומי מעיין חרוד לאתרי הגלבוע. מארגני המסע ומארחי המשלחות מירדן ומהרשות הפלשתינית  הביעו את שביעות רצונם הרבה מהצלחת הפרוייקט. שלומי אייל, מנהל המחלקה לספורט הרב-תחומי בגלבוע שיזם את המסע, בשיתוף המפקח על הספורט ממשרד הספורט במחוז הצפון, גזי נוג'ידאת, ציינו כי הפרוייקט הינו בעל חשיבות רבה, המאפשר העברת מסר לתושבי הרשות הפלשתינאית והממלכה ירדנית וכן לישראלים ומוכיח כי "ניתן לשמור על חיים נורמטיביים גם בים של טירוף הסובב אותנו, בזכות האהבה הגדולה לסוס".
 
 
"זו השנה השניה ברציפות, מציין אייל, שספורט הרכיבה מאגד את ציבור הרוכבים מישראל ומשכנותיה בממלכת ירדן והרשות הפלשתינית.  "ברגע שאתה נמצא על סוס, אתה מתחבר לעוצמה שבטבע וכל הגבולות נעלמים, במקומם משתרעים לפניך נופי הגלבוע המרתקים. נופים אלה חיברו את רוכבי הסוסים מירדן, מהרשות הפלשתינאית, יהודים וערבים מישובי המועצה, וכן מנצרת ומכפרי ואדי ערה.
 
גזי נוז'ידאת המפקח של משרד הספורט בצפון, שהינו רוכב סוסים בעצמו והיה שותף למסע, הביע את התפעלותו הרבה מהצלחת המסע. הוא ציין כי יעדי הפרוייקט  המשותפים למועצה ולמשרד הספורט הושגו במלואם ברמות הגבוהות ביותר. "המסע היה מרתק, הוא לווה בהסברים על האיזור והסתיים בחפלה באוהל שהוקם לכבוד האירוע", ציין נוג'ידאת.
המשלחת הירדנית התארחה תחילה בביתו של המפקח על הבניה מטעם המועצה, מחמוד דאוד זועבי בכפר טמרה לסעודה חגיגית. בתום המסע נערך טכס חגיגי ובמסגרתו הוחלפו תשורות בין חברי המשלחות מירדן, הרשות הפלשתינית והגלבוע. כמו כן חולקו גביעים לרוכבים. בערב התאכסנו שתי המשלחות באכסניה בכפר גדעונה.  
 
שלומי אייל הודה למשפחת זועבי מכפר טמרה על קבלת הפנים החמה למשלחות ועל סיועם של רכז הספורט של המועצה עומר עומרי וכאמור מחמוד דאוד זועבי, שסייעו רבות באירוח וליווי האורחים. לדבריו, ציינו האורחים לפני פרידתם כי מעתה ישמשו שגרירים טובים לגלבוע.
 
אייל: "במסע, ניתן היה לראות הלכה למעשה פעילות של דו קיום אמיתי באיזורנו באמצעות ספורט עממי".
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים