דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בגלבוע
 
  
לרגל שובו של גלעד שליט, הפריחה המוא"ז הגלבוע עשרות בלונים פורחים  וכן מטס של כ-150 כלי טיס זעירים
דני עטר ראש המועצה האזורית הגלבוע: " תושבי הגלבוע כמו כל עם ישראל חיכו לשובו של גלעד. ואין דבר יותר סמלי המייצג את המושג "חופש"- מאשר עשרות כדורים פורחים המרחפים בשמיים ומטס תעופה שמצדיע בשם כולנו – לחייל ולאזרח גלעד שליט".
כעשרת אלפים איש השתתפו בפסטיבל כדורים פורחים ומטס כלי טיס זעירים שנערך ביום שני ושלישי האחרונים במעיין חרוד. בפסטיבל נטלו חלק משלחות רבות מרוב מקומות בעולם, כולל ירדן. ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, ציין כי הפסטיבל מגלם בתוכו את סיפור השלום והדו-קיום בגלבוע, בו משתתפים בין היתר, משלחות מג'נין,גרמניה, צרפת וירדן וגם טייס כדורים פורחים ירדני.
את מטס התעופה שכלל כ-120 מטוסים זעירים והפרחת עשרות כדורים פורחים, ייחדה המועצה בראשותו של עטר, לשובו של החייל גלעד שליט,ששלטי דיוקנו עטו הבלונים הפורחים בתוספת של איחולי "חזרה בשלום הביתה".
בברכתו לאלפי המבקרים בגן, אמר דני עטר, כי תושבי הגלבוע, כמו כל עם ישראל, חיכו לשובו של גלעד. "אין דבר יותר סמלי המייצג את המושג 'חופש', מאשר עשרות כדורים פורחים המרחפים בשמיים ומטס תעופה שמצדיע בשם כולנו – לחייל ולאזרח גלעד שליט", אמר והוסיף כי הפסטיבל מהווה חלק מהפעילות של המועצה לקידום ויישום של המיזם התיירותי במסגרת "מודל גלבוע-ג'נין" . "למרות המציאות הקיימת אנו מאמינים ששיתוף הפעולה הייחודי בינינו מהווה אבן דרך נוספת ונותן תקווה לטובת עתיד טוב יותר לכולם", סיכם ראש המועצה.
הפסטיבל נפתח ב-17.10, עם מופע לילי ייחודי של כדורים פורחים, NIGHT GLOW , שהאירו את מתחם מעיין חרוד, על רקע מופע אור-קולי ומוסיקה קצבית. למחרת, ביום שלישי ה-18 לאוקטובר החל מהשעה 6:00 בבוקר ניתן היה לצפות בעשרות כדורים פורחים במגוון גדלים, צורות וצבעים מהארץ ומחו"ל כולל הכדור הפורח הגדול בארץ(X-ray ) וכדורים בצורה של חיות ומפלצות. הכדורים נווטו באמצעות מומחה בינלאומי מאנגליה. ( (Balloon Master.
החל מהשעה 8:00 החל מטס מרהיב של מאות כלי תעופה זעירים (אולטרלייט), בו השתתפה טייסת ירדנית, שהוזמנה במיוחד לאירוע.
ראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב, מסר כי אלפי בני נוער מתנועות נוער שונות, יהודים וערבים סייעו בארגון שטחי הגן מעיין חרוד, בהסדרת מוקדי בילוי ובניקיון שנמשכו ארבעה ימים..
שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט הרב תחומי במועצה שעמד בראש מטה הפסטיבל, מסר כי במסגרת הפעילויות והאטרקציות, שנכללו בפסטיבל,התקיימה הופעת בידור של "יובל המבולבל", ג'ימבורי בתוך כדור פורח, קיר טיפוס, אומגה, בניית כדורים פורחים, בניית טיסנים, דוכני יצירה ומחזור, מתנפחים לילדים, דוכני סדקית וחפצי נוי, פעילות כדורים אכילים והסעות מאורגנות לכל המשפחה בליווי מדריך מקצועי וגם פינה לאימוץ כלבים של כלביית המועצה.
שלומי אייל: "הגלבוע ידע לחבק את אלפי האורחים מכל קצות הארץ ומחוצה לה. "כאן המקום להדגיש כי מדובר במופע עולמי חסר תקדים, שכמוהו טרם ידע הצפון, כאשר על ארגונו ניצחו עובדי המועצה בלבד ולא אנשי מקצוע זרים", סיכם אייל.
גלריית תמונות מהיום הראשון של פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בגלבוע
גלריית תמונות מהיום השני של פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בגלבוע
 
גלריית תמונות נוספות מימי הפסטיבל
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים