דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> משרד הפנים העניק תעודות זהות ל-30 תלמידי בי"ס "עמק יפה" בגלבוע
 
 
 
 
דני עטר:  "רעיון הנפקת תעודות הזהות דווקא בבית הספר, הוא פרוייקט חינוכי בפני עצמו, שנועד בין השאר, לטפח דמות של צעיר בוגר ועצמאי, בדרכו לאזרחות פעילה ולמעורבות בקהילה"
תלמידי "עמק יפה"  במשכן הכנסת
משרד הפנים העניק תעודות זהות ל-30 תלמידי כיתות י' ו-י"א מבית הספר "עמק יפה" שבגלבוע. טכס הענקת התעודות, נעשה על רקע ההכנה לקראת בחינת הבגרות באזרחות, ובמסגרתה ערכו התלמידים סיור במשכן הכנסת בירושלים. הסיור נפתח בסדנא חווייתית שפתחה שיח משמעותי סביב השאלה "מה זה להיות אזרח במדינת ישראל?". התלמידים עסקו בדילמות מהותיות הנוגעות לחוק האזרחות, כמו חוק השבות ו"מיהו יהודי?". כמו כן הביעו התלמידים עמדות משלהם בסוגיות, השנויות במחלוקת, תוך שילוב מושגים ונושאים המהווים חלק חשוב מלימודי אזרחות לקראת בחינת הבגרות.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, בירך את תלמידי שתי הכיתות, את המורים ואת ההנהלה, ואמר כי טכס קבלת תעודות הזהות הראשונות הוא מעמד בעל חשיבות ערכית ממדרגה ראשונה, הנושא בחובו גיבוש ועיצוב אישיותם של התלמידים. הוא ציין כי עוד בילדותם היוו התלמידים, כמו חבריהם ממוסדות חינוך שונים בגלבוע, חלק מהעשייה, הן במסגרות של התנדבות והן באמצעות תנועות הנוער, ליצירת חברה איכותית, חברתית ותורמת לסביבה. "רעיון הנפקת תעודות הזהות דווקא בבית הספר הוא פרוייקט חינוכי בפני עצמו, הוא נועד בין השאר, לטפח דמות של צעיר בוגר ועצמאי, בדרכו לאזרחות פעילה ולמעורבות בקהילה", אמר ראש המועצה.

מנהל בית הספר, קובי רוימי, ציין כי התלמידים שיתפו פעולה באופן יוצא מן הכלל, גילו ידע ומחשבה מעמיקה והביעו עניין רב בנושאים הנידונים. "השיח ביניהם היה מרתק ועורר עניין רב", אמר מנהל בית הספר.
רכזת לימודי האזרחות רותם כהן ציינה כי מהסדנא המשיכו התלמידים ומלוויהם אל משכן הכנסת - הרשות המחוקקת ובית הנבחרים של מדינת ישראל. "במהלך הסיור במשכן הכנסת התרשמו התלמידים מהמבנה המטופח והאסטתי, מיצירות האומנות המוצגות בו, כדוגמת אולם מארק שגאל ומשטיחי הקיר המרהיבים. התרשמות מיוחדת חוו התלמידים עם הגעתם של חברי הכנסת לדיון. הם התרגשו מנגישותם הכמעט צמודה לדמויות, שעד הביקור צפו בהם בתקשורת. עוצמת ההתרגשות התגברה אף יותר, כשעבר בדרכנו חבר כנסת או 'ידוען' חשוב אחר. צפינו במליאת הכנסת וזכינו להשתתף כצופים בדיון ובהצבעה על הצעת חוק. התלמידים היו נרגשים מאוד וגם אנחנו, הצוות, להיות נוכחים ברגעים שישפיעו באופן ישיר על אזרחי מדינת ישראל. הסיור לווה בהדרכה ובהסברים מרתקים, והרשמים החשובים והמשמעותיים ימשיכו עוד ללוותנו", סיפרה רותם כהן .                  
הצוות המקצועי והחינוכי שליווה את התלמידים במסעם לכנסת, מסר כי את היום הייחודי, חתם טקס מכונן של הענקת תעודות זהות לתלמידים, שכלל מצגת, שירה וסרטון ובעיקרו הוצגה המשמעות שמאחורי התעודה. הצוות ציין כי השנה, במסגרת לימודי האזרחות, לקראת בחינת הבגרות, בחר בית הספר לשים דגש על תהליך הצמחתם של תלמידי בית הספר לאזרחים מעורבים בקהילה, ליטול על עצמם אחריות, ולהיות מחויבים למדינה.
במהלך טכס הענקת תעודות הזהות, הבהיר נציג משרד הפנים שליווה את התהליך, לתלמידים, כי מהיום הם נמנים כאזרחים במדינת ישראל, שזו לדבריו, זכות חשובה ומשמעותית, ואשר בצידה גם חובה לתרום ככל יכולתם למדינה ולשמור על חוקיה.
   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים