דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הצלחה לתכנית "מקפצה" בביה"ס העל-היסודי 'אחווה' גלבוע לגיבוש מנהיגות עצמית, אחריות ואימון אישי-רגשי לילדים
 
 
 
 
בבית הספר העל-יסודי אורט "אחווה" שבגלבוע, נרשמה הצלחה, לתוכנית החינוכית-הוליסטית "מקפצה", הפועלת זה שנה וחצי, עם ילדים הלומדים בבית הספר. התוכנית עוצבה וגובשה על ידי המועצה האזורית גלבוע, בשיתוף מכון ברנקו וייס, והיא מיושמת בהובלת המכון, בכל בתי הספר היסודיים בגלבוע.
ראש מנהל החינוך ללוש  
ובאסם זועבי מנהל ביה"ס
ראש מנהל החינוך במועצה האזורית הגלבוע, דרור ללוש מסר, כי בתוכנית "מקפצה", שמה מערכת החינוך דגש על בניית צוות מוביל מתוך בית הספר, וביניהם הצוות הניהולי, מורים מקצועיים, מחנכים ורכזי מקצועות. "לצוותים אלה תפקיד מרכזי בהטמעת רובדי התוכנית: התפיסה החינוכית, השיח המקדם את התלמיד והכלים, ובמתן המענה לתלמידים", ציין ללוש. הוא הוסיף כי יתרונותיה של התכנית מעניקים שעות תוספתיות לתגבור, 3 שעות שבועיות בממוצע לכל ילד בקבוצה של עד 6 ילדים. בין השאר, מופעלות סדנאות ליווי בנושא מנהיגות עצמית ואחריות, סדנאות אימון אישי רגשי לילדים, פעילות חוץ בית ספרית - בליווי משותף של מנחה מקצועי והצוות החינוכי. התוכנית מבוצעת לאחר אפיון צורכי התלמידים, שבעקבותיו מתאימים דרכי פעולה ייחודיות לעבודה עם תלמידים" מסביר ראש מנהל החינוך.
מנהל בית הספר העל-יסודי אורט אחווה, בסאם זועבי, מסר כי התכנית מובילה לשינוי תפישת העבודה המערכתית עם חלק מהתלמידים. "באחווה עובדים עם 67 תלמידים שמחולקים לקבוצות לימוד קטנות ומלמדים בהם מקצועות הליבה (ערבית-אנגלית-מתמטיקה-מדעים), יש לנו 8 מורים בעלי מוטיבציה מאוד גבוהה שעובדים בתוכנית.  אנחנו עובדים על שלושה תחומים חשובים לימודי-חברתי-אישי. העבודה היא בשיתוף פעולה מלא עם בית הספר, המועצה ומכון ברנקו וויס" אמר מנהל בית הספר.
סאמי עודה, רכז תכנית "מקפצה" בבית הספר, מסר כי מודל שפת המצוינות מנחיל תפיסה, אורח חיים המנחה את העשייה הבית ספרית והקהילתית למצוינות. "מטרות העל של התכנית, כוללות: העלאת ההישגים הלימודיים בארבעת מקצועות היסוד: חשבון, מדעים, שפה ואנגלית. כמו כן מעמיקה את  הסולידריות החברתית ומחזקת הערבות ההדדית בקרב תלמידים, מורים והורים. הישגי התכנית, הניבו בשנה וחצי האחרונות העלאה בהישגי התלמידים אל מעל הממוצע הארצי במקצועות היסוד חשבון, מדעים שפה ואנגלית.
   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים