דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בגלבוע צומחים בירוק
 
 
 
 בגלבוע צומחים בירוק... המגמה הבאה בגלבוע :
שמירה על שטחים ירוקים, פיתוח כלכלי לתושבים צמיחה דמוגרפית
עשרות חברי ועדי ישובים וועדות איכות סביבה מהגלבוע השתתפו במפגש בנושא קידום תכנית-אב לפיתוח בר-קיימא שהתקיימה  במועדון קיבוץ יזרעאל במעמד ראש המועצה וסגניו.
בישיבה הציגה המועצה תכנית-אב לקיימות בגלבוע בדגש על מודל "סרגל הקיימות" שייחודי למועצה.התוכנית הוכנה ע"י צוות בראשות ד"ר ד"ר רונית דוידוביץ', בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר, המשרד להגנת הסביבה והחטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית.
ד"ר רונית דוידוביץ', צינה בפתח דבריה, כי ה"פאזה" הבאה של המועצה האזורית הגלבוע,היא, כיצד תתפתח ותצמח, מתוך תפיסה והבנה של מערכת פיתוח בר-קיימא, פיתוח שלטעמה,מחייב שמירה על שטחים ירוקים, שמירה על המורשת והמסורת, ובו-זמנית, לייצר כלכלה המכניסה רווחים לתושבים ולמועצה, לרבות צמיחה, המאפשרת צמיחה דמוגראפית לכל ישובי המועצה ומגבירה את שיתוף הפעולה בין המועצה לבין תושביה והאזור.
"חשוב לציין כי במכלול המאמצים של הישובים והמועצה, לנסות לצמוח דמוגרפית, כלכלית וגם סביבתית,יידרשו בפאזה הבאה  להמשיך לעשות זאת, תוך הקפדה יתירה, על תנאי הסביבה,החברה, הכלכלה המקומית ואיכות הסביבה" ציינה ד"ר דוידוביץ'.
ראש המועצה, דני עטר, הביע שביעות רצון מהיענות הרבה של נציגי הישובים בישיבה ואמר כי הנוכחות הערה, מוכיחה כי" כולנו" מייחסים חשיבות גדולה לשיתוף הפעולה. "בחרתי לשתף אתכם בעניין 'הקיימות' של המועצה, לאור חשיבותה הרבה של תכנית-אב לפיתוח בר קיימא.מדובר במהלך העשוי לשנות משמעותית את אופייה של המועצה ותושביה בעתיד, ובעיקר לדורות הבאים. התכנית מיועדת לקדם יעדים ישימים מיידיים לצמיחה של סביבת חיים איכותיים,מרמת הפרט ועד רמת האזור כולו".
עוד אמר ראש המועצה:"מאמצי הצמיחה החברתית, הכלכלית והסביבתית בגלבוע נמשכים קדימה, ביתר שאת,כאשר במרכזם ניצבת התכנית שנועדה להעצים את הנעשה ברחבי המועצה והאזור, בהווה ובעתיד".
שלומי גרנוב, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה וחזות הישובים במועצה, שהינחה את הערב, אמר כי תהליך תכנית-אב לקיימות, מלווה על ידי ועדה הכוללת את מנהלי היחידות במועצה, וועדת איכות סביבה מועצתית, וועדות איכות סביבה בישובים, פעילים מרכזיים וכלל התושבים. לדבריו, בעתיד הקרוב, צפויים מפגשים עם נציגי הישובים לקידום התהליך.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים