דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בעמק חרוד ציינו את כ"ט בנובמבר קצת אחרת
 
   
כ"ט בנובמבר מזווית אחרת

בבי"ס הרב-תחומי עמק חרוד בחרו לציין את התאריך המיוחד של כ"ט בנובמבר, ביום מקוון שנערך בשנתון י'. במהלך היום נשארו תלמידי השנתון בביתם ובצעו משימות, דרך אתר ביה"ס, בשלושה מקצועות לימוד: אנגלית, ספרות ואזרחות. כאמור, כל הפעילויות עסקו בכ"ט בנובמבר. בפעילות באנגלית ניתחו התלמידים סרטים שתארו את האירועים מהזווית הציונית ומהזווית הערבית. בפעילות באזרחות הכירו התלמידים את האו"ם, מוסדותיו ודרך קבלת ההחלטות בו ובפעילות בספרות בחנו את מצב הרוח הלאומי דרך שירים מאז 1948 ועד לימנו. בפורום בספרות התבקשו התלמידים לכתוב מה יכול לגרום לכך שהיאוש והאינדיבידואליזם תפסו את מקום התקווה והנכונות להקרבה.  אחד התלמידים כתב: "לדעתי אין זה פלא שהתקווה והנכונות להקרבה נעלמו עם השנים מן המדינה. בעבר חייו בארץ האנשים שהקימו את המדינה ועלו למדינה, הם מיואשים מהחיים שלהם בעבר וההתייחסות ליהודים בגולה, הם ראו בישראל הזדמנו להתחלה חדשה שתביא אותם לעתיד טוב יותר, הם היו מאוד מאוחדים במטרת שלהם ובאורח החיים שלהם. מאז דורות עברו והשאיפות של אנשים בארץ השתנו, את המטרה המשותפת של מדינה יהודית משגשגת החליף חשיבה קפיטליסטית שבה השאיפה לכסף והצלחה אישית היא המרכז. מדינה יהודית כבר לא נראה לכולם כמו מקום אופטימלי ואמריקה קורצת מעט יותר. שימור המדינה כבר לא נראה חשוב ואקטואלי כמו בעבר". הלמידה באופן מקוון (דרך רשת האינטרנט)  מאפשרת גיוון שיטות הוראה- למידה והעמקת הלמידה בכתה באמצעות חשיפה למקורות מידע חדשים ומעודכנים.

אילנה לוסטיג מנהלת ביה"ס:" יש חשיבות גדולה לאמן את התלמידים במיומנויות שידרשו מהם בעתיד כמו היכולת להיות לומד עצמאי והיכולת להיות אזרח בעל מודעות מפותחת.  הלימוד  בשיטה של יום מקוון דורשת מהתלמידים יכולות של ארגון זמן, התמודדות עצמאית עם לימוד החומר והרבה אחריות. הפעילות הערה של התלמידים ביום זה העידה שהם יכולים לעשות זאת".  במשוב שכתבו התלמידים בסוף היום ציינו רוב התלמידים שהיה להם נוח לתכנן את מהלך הלמידה בעצמם אך קשה ללמוד ללא מורה וחברים.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים