דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> קיבוץ גבע שבגלבוע אירח בשפע אטרקציות את ילדי איל"ן מכל הארץ לקייטנת נכים
 
 
 
 
ילדי איל"ן טיילו בג'יפים, רכבו על סוסים ונפגשו עם טייסים בבסיס חיל האוויר
 
קיבוץ גבע שבגלבוע קיים בשיתוף המועצה האזורית הגלבוע וגופים וולונטרים שונים, קייטנת נכים עשירת תכנים לילדי איל"ן מכל הארץ, למשך שבוע ימים. במהלך שהייתם בקיבוץ. הקייטנה כללה ילדים ממשפחות חופשיות, דתיות וכן ילדי המגזר הערבי. כמו כן השתתפו בה גם ילדים לא נכים ונהנו משפע אטרקציות, כמו טיולים בחיק הטבע, רכיבה על סוסים, סיורים על ג'יפים, פעילות ספורטיבית, טיולים בחיק הטבע, ג'נגלינג [דימיון מודרך], ובין השאר ביקור בבסיס חיל האוויר ברמת דוד, שם נפגשו ילדי איל"ן עם טייסי קרב. לצורך הסעתם העמידה המועצה האזורית הגלבוע אוטובוס חדיש לנוחות הילדים.
זו השנה האחת-עשרה שקיבוץ גבע מארח את ילדי איל"ן. רכז החינוך של קיבוץ גבע, אורי ברזק מסר כי הנוער בקיבוץ גבע נרתם כולו לאירוח הנערים הסובלים מליקויים שונים, בחום ובאהבה על מנת להנעים את שהייתם בימי כיף והנאה בקיבוץ. "כל שני חניכים מהקיבוץ, מלווים פרטנית ילד מאיל"ן ומשמשים לו חונך למשך שהייתו בקייטנה. 
ילדי הקייטנה בפעילות עם סוסים
גם אירגון איל"ן שולח מטעמו חונכים דתיים, ויחד עם ילדינו, נוצרת התלכדות מקסימה לעשייה במשותף על מנת לחזק את רוחם של ילדי איל"ן ולראותם מרוצים", אמר רכז החינוך.
ראש מינהל החינוך במועצה האזורית הגלבוע, דרור ללוש אמר כי הירתמות קיבוץ גבע לאירוח ילדים מארגון איל"ן, הפך למסורת רבת שנים והיא ממשיכה לעורר הערצה בקרב ישובי המועצה ובתנועה הקיבוצית. "אנו גאים ברעיון של רכזי החינוך בקיבוץ גבע לדורותיהם ובחברי הקיבוץ. אני רואה באירוח ביטוי לערכים שנותן לנו החינוך בקיבוץ גבע , לפיו, לא הכול נמדד במשאבים כספיים אלא באהבת האדם באשר הוא, בהקרבה למען הזולת ובעיקר למען ילדים השואפים להיות כמונו", אמר ראש מינהל החינוך במועצה.
 
במהלך הקייטנה התקיימו מפגשי נוער בין המתנדבים לילדי איל"ן, ולדברי רכז החינוך בגבע, על אף תפיסת עולמם השונה של כל אחד ואחד מהם, העצימו כלל הנערים את השותפות עם אורחיהם. "רוח ההתנדבות שררה כאן בכל פינה, ותיקי הקיבוץ, נערים ופעילים למיניהם סייעו וביקשו ליטול חלק במפעל האירוח הנמשך זו השנה האחת-עשרה", אמר אורי ברזק, שביקש להודות לארגונים רבים שסייעו לקיבוץ, ובראשם ראש המועצה דני עטר, וכמוהו חברת "אורחות הגלבוע" שהפעילה את המשתתפים בהתנדבות, קיבוץ עין חרוד מאוחד שאירח את ילדי איל"ן במחלבה המקומית, קיבוץ בית השיטה שהציג פעילות "ג'גלינג" וכן חברת שטראוס, והמסעדות 'מקלות וניל' ו'הצרפתיה הקטנה' שפינקו לדבריו את ילדי איל" בתיקרובת צוננת ומתוקה
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים