דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מבואות בגלבוע - 22 מפעלים יוקמו
 
 
 
22 מפעלי תעשיה מהמובילים בתיעוש מתקדם בחרו לקבוע משכנם בפארק התעשייה "מבואות הגלבוע"
כ-250 דונם מתוך400, משטחי פארק התעשייה "מבואות הגלבוע", שווקו עד כה ל-22 יזמי תעשיה ממקומות שונים בארץ. מדובר ב-22 מפעלים, שמידות שטחם, נע בין שני דונם לעשרות דונמים, ביניהם מפעל בעל-שם בינלאומי שלצורך היקף פעילות הייצור בו, הוקצה שטח של כ-100 דונם. בימים אלה, החלו ארבעת היזמים הראשונים, בעבודות הקמת מפעלם בפארק. מדובר במפעלים, שהמוביל ביניהם, הוא כאמור, מפעל בין לאומי, שיכלול מרכז פיתוח והדרכה עולמי. כמו כן מפעל לייצור מיצים טבעיים; שקדייה; מחסן לוגיסטי מתקדם ומוסך מרכזי לכלי רכב כבד. 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר אמר כי הגלבוע מצוי בשנים האחרונות בתנופת פיתוח ועשייה מואצים. הוא ציין כי מיקומו המיוחד של הגלבוע וההון האנושי והאיכותי בו, הופך למוקד משיכה ליזמי תעשיה מהמובילים בארץ. הוא הוסיף כי פארק התעשייה "מבואות הגלבוע", הינו חדשני בתפיסותיו הכלכליות והארגוניות. "התעשייה בגלבוע, מהווה נדבך מרכזי בהתפתחותו של הגלבוע, הודות לאיכות תשתיותיו של פארק התעשייה, העשוי להוות מקור תעסוקה מרכזי
לתושביו", אמר ראש המועצה.
סגנו, עיד סלים, ראש מינהל הפיתוח במועצה, ציין כי מנהלת פארק התעשייה "מבואות הגלבוע" תפעל למינוף העסקים על מנת שיהוו מודל ודוגמא בתעשייה הישראלית ויפרצו דרך בתחום סוגי הייצור ולהגברת הרווחיות, תוך הקפדה על שמירת איכות הסביבה. "המנהלת תפעל בין השאר בחיבורם של היזמים לקהילת הגלבוע, על מנת שיהוו חלק מהנוף האנושי של הגלבוע", אמר סגן ראש המועצה.
מנהל הפארק, המהנדס עזרא שמיר, איש ציבור, שבעבר כיהן כמ"מ ראש המועצה האזורית שומרון, שהקים וניהל פארקים תעשייתיים, מסר כי ההתעניינות ברכישת שטחי תעשיה בפארק גברה מאד."ההתעניינות באזור התעשייה 'מבואות הגלבוע' מקורה, לאור הגדרתו כאזור פיתוח א', לרבות סמיכותו לכביש 6, המאפשר גישה מהירה ונוחה למרכז הארץ. ליזמים מוענקים תנאים נוחים, כמו היטל ארנונה בשיעור נמוך, סיוע וסבסוד ממשלתי ברכישת הקרקע, וכן הטבות נוספות, כמו סיוע למפעל והכשרת עובדים למפעלים הזכאים להטבות. מנהלת מבואות הפארק, תלווה את היזם בתחילת קליטתו, עד להתאקלמות המפעל בפארק", אומר מנהל הפארק. הוא הדגיש כי פארק "מבואות הגלבוע" תוכנן על פי תפיסות מתקדמות,עם כבישים רחבים, שטחים ירוקים, כאשר על דגלו נחרתה בניה ירוקה.
לדבריו, עם סיום הליכי הרכישה של שאר המפעלים, יצטרפו יזמיהם, לבניית מפעלם, 18 אנשי תעשיה הנמצאים בהליכי רכישה של קרקעות נוספות. "עם סיום הקמת המפעלים, ייקלטו כ-1500 עובדים" מסכם מנהל הפארק.

לאתר מבואות הגלבוע לחצ/י
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים