דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הסופר והמחזאי נתן שחם חתן פרס ישראל לספרות 2012
 
 
 
 

פרס ישראל בתחום הספרות והשירה העברית יוענק השנה לסופר נתן שחם – כך הודיעה היום (חמישי) ועדת הפרס. הוא פרסם למעלה מחמישים וחמישה ספרים, שהאחרון בהם, "לוח חלק" ראה אור ב-2010 בהוצאת זמורה ביתן. בשנה הבאה יראה אור "מוציא לאור", ביוגרפיה דמיונית של מו"ל מהדור הישן. עד כה זכה שחם בפרסים ספרותיים בהם פרס שלונסקי על מכלול יצירתו, פרס ביאליק, ופרס אקו"ם על מפעל חיים.

נתן שחם בקיבוצו בית אלפא (אתר ויקיפדיה)

בנימוקיהם כתבו חברי הוועדה כי כתיבתו של שחם מצטיינת בתבונה וברגש, בדמיון ובמבע רהוט הנשען על כל רובדי הלשון העברית. עוד כתבו כי שחם יודע כיצד לשרטט ביד אמונה דמויות טיפוסיות וייחודיות מן המציאות הישראלית, בעיקר אנשים שעיסוקם אמנות הכתיבה, העיתונאות, הטלוויזיה והמוזיקה. "ספריו עתירי רעיונות והוא יודע לתת לרעיונותיו ביטוי מהיר ומרתק", הוסיפו.

חברי הוועדה ציינו כי כבר מראשית דרכו התבלט שחם ביצירתו הססגונית והעשירה בסיפורת, במחזאות, בכתיבה תיעודית וכן בכתיבה ביוגרפית ואוטוביוגרפית. לדבריהם, שחם הוא מן הבולטים שבסופרי דור תש"ח, "ונמנה על לוחמי הפלמ"ח שהניפו באילת את דגל ישראל המאולתר, דגל הדיו, מעמד שהפך לסמל לסיום הקרבות ולניצחון ישראל במלחמה על עצמאותה".

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים