דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מאות ילדים מגני חובה בגלבוע צפו בהצגה "נסיך צפרדע" בקימרון בבית שאן
 
 
 
 
בתחילת השבוע התקיימה הצגה "הנסיך צפרדע" של תיאטרון "מדיטק", בקימרון של בית שאן בהשתתפות מאות ילדי גני החובה של המועצה האזורית הגלבוע. ההצגה מגלמת תקציר של האגדה הקלאסית של האחים גרים. להלן תמצית סיפור של
הסופרת מרית בן ישראל, שחיברה ספרי ילדים רבים:  
"בימי קדם, יוצאת נסיכונת יפהפיה לשחק בכדור הזהב שלה על שפת באר עמוקה. כדור הזהב  נופל לבאר והנסיכונת בוכה ובוכה עד שצפרדע מכוער מציץ מן המים ומציע לנסיכה להחזיר לה את הכדור בתנאי שתהפוך אותו לחבר למשחקים. כלומר תושיב אותו אל השולחנון שלה, תיתן לו לאכול מצלחת הזהב שלה, לשתות מהגביעון שלה ולישון במיטתה. "כן, כן," ענתה הנסיכה, "אני מבטיחה לך כל מה שתרצה אם רק תשיב לי את כדור הזהב". בלבה היא חושבת: "מה מקשקש הקרפד הטיפש שיושב לו שם במים עם בני מינו ומקרקר, הרי לא יוכל להיות חבר לאף אדם", חשבה ומיהרה לביתה עם הכדור ושוכחת מהקרפד.
 
אבל למחרת בשעת הארוחה, הוא מופיע בזחילה. וכשאביה המלך שומע במה מדובר הוא מאלץ אותה להושיב את הקרפד על השולחן ולתת לו לאכול מצלחתה. אחרי שאכל כל צורכו הוא רוצה להכנס למיטתה של הנסיכה. "אל לך לבוז למי שעזר לך בשעת מצוקה," אומר המלך לבתו הנסיכה. בלית ברירה היא לוקחת את היצור לחדרה. היא מניחה אותו בפינה, והקרפד בשלו. הוא מאיים לספר לאביה אם לא תכניס אותו למיטתה. הנסיכה מתחרטת ומטיחה אותו בקיר בקריאה "עכשיו תנוח קרפד מגעיל", ואז הוא הופך ל"בן מלך ידידותי ויפה עיניים, שעל פי רצון אביה היה לה לחבר יקר ולבן זוג." מסתבר שרק היא יכלה לגאול אותו מן הכישוף.
 
רינת יוסף, רכזת סל התרבות של המועצה האזורית הגלבוע סיפרה כי ההצגה ריתקה את הילדים, הודות לתכני הסיפור ולהומור העשיר שכללה ההצגה. הורי הילדים הביעו שביעות רצון מההצגה והודו למחלקת הגיל הרך של המועצה על היצע הבילוי והבידור עבור ילדיהם.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים