דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> נפתחת ליגת-כדורשת
 
 
ליגת" כדורשת" לנשים בגלבוע קיימה אתמול טורניר ראשון  הליגה מורכבת מ 100 שחקניות מישובי וכפרי הגלבוע

קבוצה של 100!  שחקניות הליגה ל"כדורשת", המורכבת מ-10 ישובים, יהודיות וערביות קיימו אתמול ביום חמישי טורניר ראשון בקיבוץ עין חרוד איחוד. הטורניר נערך במעמד ראש המועצה דני עטר, ובהשתתפות מוזמנים רבים מישובי הגלבוע ומישובי הצפון.

דני עטר, ראש המועצה,הביע את שביעות רצונו הרבה מהרחבת  פעילות מחלקת הספורט הרב תחומי ובעיקר מהיענותן הרבה של נשות הגלבוע לענף ה"כדורשת". עטר ציין כי הוא משוכנע, שהליגה המורחבת תקצור פרי הילולים בקנה מידה ארצי. "בנות הליגהראויות להערצה ולתשואות, וזאת, לאור העובדה, כי על אף המטלות הרבות הכרוכות במלאכתן, הן כנשות עבודה וכעקרות בית, התפנו לפעילות ספורטיבית נפלאה זו, המהווה ענף בעל מרכיבים חיוניים המובילים לחיים בריאים", אמר עטר. הוא בירך את מנהל מחלקת הספורט הרב-תחומי שלומי אייל על ארגון הליגה ואת חני יוקר רכזת הליגה שעושים רבות להצלחת המפעל החשוב וכאמור את גרעין קבוצת הנשים, המייסד את ענף הכדורשת  לראשונה בגלבוע.

לקראת "טבילת האש" הראשונה של נשות ליגה ה"כדורשת", נפגשו מזה כחודשיים, עשר קבוצות, המונות  כ-100 נשים, באולמות בניר העמק ובקיבוץ עין חרוד, לאימוני כדורשת לקראת פתיחת הטורניר שכאמור ניפתח השבוע בליגה משחקות הנשים בשתי בתים של חמש קבוצות ולאחר הסיבוב יעפילו שמונה הראשונות לשלב רבע הגמר בשיטת נוקאאוט.

שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט הרב תחומי במועצה, ציין בסיפוק את התארגנותה המהירה של הליגה  ותודות רבות לחני על כך כן אמר כי נפלא לראות נשים שמתפנות פעם בשבוע לאימון קבוצתי, מתרגלות הגשות והנחתות כדורים, מנטרות על הפרקט ובעיקר צוחקות. "רובן לא שיחקו בכדור מאז שהיו בבית הספר היסודי. רבות מהן הגיעו לאימון הראשון מסוקרנות , מה זה בכלל כדוררשת? ומסתבר שאימון אחד הספיק להן, כדי להישאב, ואף להביא את החברות ולצפות לאימון הבא", אמר.

משחק הכדורשת הינו משחק כדור קבוצתי, תחרותי, המבוסס על חוקי הכדורעף ומתקיים על מגרש הזהה לזה של הכדורעף עם  שוני בסיסי.   בכדורשת יש למסור את הכדור ולא לחבוט בו וכן מותרת אחיזה בכדור לפרק זמן של עד שנייה אחת. דבר זה,מאפשר לנשים בכל גיל ובכל כושר להשתלב במשחק. את הידע והמיומנות במשחק רוכשות המשתתפות על המגרש. הכדורשת הוא משחק אסטרטגי המשלב חוכמת משחק, עבודת צוות,אדרנלין ופעילות גופנית.. הכיף וההנאה מהמפגש הספורטיבי קבוצתי מהלך כקסם בין הנשים ומחזיר אותן שנים אחורה עד לימי נערותן. רוח הצוות הנוצרת במשחק מביאה לגיבוש קבוצתי וקשר אישי בין השחקניות .

שלומי אייל: "ליגת הכדורשת של הגלבוע מורכבת משלוש קבוצות מגן נר, קבוצה  מעין חרוד  מאוחד, קבוצה מבית השיטה, קבוצה מכפר יחזקאל, שתי קבוצות של בית הספר "יד לחמישה", קבוצה של בית הספר" ניר העמק" וקבוצה אחת מיוחדת במינה בה משחקות נשים יהודיות וערביות, האחווה ניכרת על המגרש וזה בהחלט מרגש. הליגה מלווה בשני מאמנים מוכשרים וסבלניים שחר ברקאי ומורן מי-רום, שניהם מגיעים לכל האימונים ועובדים בשיתוף פעולה  עם חני  על מנת להכשיר את השחקניות לקראת פתיחת הטורניר הראשון".

 לדעת שלומי אייל, ליגת הכדורשת בגלבוע תתפתח מאוד בשנה הקרובה ותהיה קרוב לוודאילליגה הגדולה ביותר בישראל. הוא מזמין את כל תושבי המועצה האזורית לצפות, לתמוךולעודד, תוך הבטחה כי יהיה מאד מהנה.

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים