דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מחזור שני של "נשרים צעירים" בגלבוע הסתיים בהתרגשות גדולה דני עטר: "מדובר באי של שפיות בתוך אי-השפיות "
 
 
 
 
 
"מעבר להישגים ולחוויה מה שנשאר אצלנו בלב זה המון הבנה ואחווה כלפי שכנינו" – כך סיכמו תלמידי הגלבוע השבוע את תחושתם בטקס סיום "נשרים צעירים" שהתקיים במנחת מגידו.
זהו המחזור השני של הפרויקט שמהותו היא פיתוח מנהיגות בקרב תלמידים מצטיינים, עידוד מצויינות וגיבוש מודל לחיקוי של נוער יהודי וערבי . מדובר בפרויקט דו קיום שמפיל מחיצות בין יהודים וערבים. 
חניכי הקורס ואנשי המיזם בהתייצבות מלאה
14 התלמידים המצטיינים נבחרו ע"י המלצת ביה"ס והתקבלו לפרויקט לאחר ועדת קבלה ומיון.
בקורס למדו את יסודות התעופה, אווירונאוטיקה, קשר ומטראולוגיה, והתנסו בטיסות כנווטים וכטייסים בטיסת סולו .
הקבוצה כללה 7 בני נוער ערבים ו 7 יהודים , שנפגשו  אחת לשבוע, בכיתות לימוד ובמנחת מגידו. בנוסף ביקרו בטכניון ובמעבדה לטיסה. 

יעל, אלמנתו של מיקי קורב ז"ל , שלזכרו הוקמה העמותה והפרויקט, ציינה את הערכתה לתמיכה ולליווי שהעניקה המועצה האזורית גלבוע והעומד בראשה- דני עטר. "ללא האמונה של דני ברעיון ובקירוב הלבבות , לא היינו פה היום ". ציינה.
דני עטר אמר כי מדובר ברגע מרגש ביותר. "המפגש בין יהודים וערבים מצטיינים , בנים ובנות, שטסים יחד- חוצה את כל הסטיגמות והתפישות שמאפיינות את הארץ . הנוער הזה מייצג את האמת הכי פשוטה והכי מרגשת".
דרור ללוש ראש מינהל חינוך – הוסיף כי "השמיים הם הגבול עבור נוער זה וכי הפרויקט מקנה ערכים של מנהיגות צעירה ואמונה של כל ילד בעצמו.  "
תלמידי הקורס הודו במיוחד לאיש שליווה את כל התהליך איתם יד ביד, משה  קאשי, מנהל המרכז לאסטרונומיה בגלבוע.  קאשי עצמו אמר:  " זהו פרויקט מאוד חשוב ופריצת דרך בדו קיום.  ויש לי חלום, ללוות קבוצה של נוער יהודי וערבי מכיתה ז' עד יב", ולשלב לימודים משותפים וחברות אמת ."
בתום הטקס חולקו תעודות הסמכה לבוגרים .
חשוב לציין כי במועצה שוקדים על הקמת מגמת תעופה בבתי הספר וממתינים לאישור משרד החינוך בנושא. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים