דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מודל למצוינות באיכות חיים
 
 
 
המוא"ז הגלבוע וראשי ועדי הישובים בנו מודל חדש לחלוקת תפקידים שמטרתו- העלאת איכות החיים בגלבוע

במסגרת המודל בוצע סקר למיפוי הצרכים וחלוקת האחריות של הישובים ושל המועצה. מטרתו לאחד כוחות ולאפשר המשך עלייה באיכות חיי התושבים ולחדד את תחומי האחריות של המועצה ושל הישוב עצמו ואת נקודות ההשקה וההפרדה.

בכנס שהתקיים השבוע, בנוכחות ראשי הישובים ונציגי המועצה , פירט גזבר המועצה  את התהליכים התקציביים והעבודה מול משרדי הממשלה, וראש המועצה דני עטר הסביר בהרחבה את תהליך המודל החדש, שנועד לדבריו, ליצור הסכם חלוקה ברורה מסל השירותים אותו מתחייבת המועצה להעניק ליישוב וכן את חלקו של הישוב באחריות המוטלת עליו.

בשיחה עם כתבנו אמר ראש המועצה, כי הרעיון הוא, לבצע תהליך של הסדרת וחלוקת תפקידים ברורה בין המועצה לבין הישוב. "לאחר שסיימנו לבצע את חלוקת התפקידים, בהקשר לאחריותו וחובתו של  הישוב לבצע תפקידים שונים בתוך הישוב, ובמקביל, תפקידה המחויבת של המועצה, לבצע בתוך הישוב, את התפקידים המוטלים עליה, אנו פועלים לבניית מודל שמטרתו, להגדיל את מקורות ההכנסה העתידיים של הישוב, שפירושה – יהפוך הישוב ליחידה עצמאית, המסוגלת לנהל כלכלית את ענייניה, בעזרת צוות עובדים, תוך פעילות של עבודות גינון, צביעת פחי אשפה, החלפת נורות תאורה, סימון כבישים, לרבות תשלומי שכר לעובדים. כל הדברים האלה, יעשו את חיינו טובים יותר. יתירה מזאת, הרעיון המסתתר מאחורי חלוקת התפקידים, היא להעלות את איכות החיים בגלבוע בעוד עשרה אחוזים מאשר עידן זה בו אנו חיים", אמר ראש המועצה.

בחלק השני של הכנס הציג גזבר המועצה, ג'אווד זועבי את מתכונת הפורמט החדש להגשת תקציב הועדים המקומיים והדו"חות הכספיים שלהם. הוא ציין כי לאור החשיבות שמשרד הפנים רואה באחדות הגשת תקציבית  -  הוא פרסם בימים אלה פורמט אחיד לשימוש הוועדים. בהתאם לכך, הוועדים יהיו מחויבים להגיש את התקציב שלהם לשנת 2012 והדו"חות הכספיים שלהם לשנת 2011 לפי הפורמט וההנחיות שפורסמו עד סוף חודש דצמבר זה.

"המודל החדש נועד ליצור הסכם לחלוקה ברורה מסל השירותים אותו מתחייבת המועצה להעניק ליישוב וכן את חלקו של הישוב באחריות המוטלת עליו. משרד הפנים הוציא הנחיה ברורה לוועדי היישובים והמועצות האזוריות להכנת פורמט אחיד, המופיע באתר משרד הפנים. בכנס הדגמנו באמצעות שקופיות, בפני חברי הוועדים הזנת פרטי הפורמאט" אמר גזבר המועצה והוסיף כי משתתפי הכנס למדו היטב את פרטי המודל החדש של הפורמאט.  בתום הכנס ענו לשאלותיהם של ראשי הוועדים ראש המועצה, הגזבר והיועץ המשפטי של המועצה. 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים