דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> חניכי תנועת "בני המושבים" בגלבוע בעקבות לוחמי מערכות ישראל
 
 
 
 
בתחילת השבוע, יצאו חניכי תנועת "בני המושבים" מכל המועצות האזוריות בארץ, ובתוכם חניכי כיתות ח' של התנועה בגלבוע, למסע בן ארבעה ימים "בעקבות לוחמים לשלום", וכן בעקבות לוחמי הפלמ"ח.  המסע היווה מפגש מרתק של החניכים עם מורשות הקרב וכן אתרי הקרבות בהם לחמו חיילי צה"ל במלחמות ישראל השונות. נורית מלמוד, רכזת תנועת "בני המושבים", ציינה כי החניכים שאבו במסגרת מסעם ציונות, ערכי לחימה, כמו כן שיחזרו את קרב תל-פאחר, הנחשב לאחד הקרבות ההרואיים במלחמת ששת הימים ברמת הגולן.
במקביל למסע של החניכים מכיתות ח', יצאו חניכי תנועת בני המושבים, מכיתות ז' של הגלבוע, למסע בעקבות הפלמ"ח, שנמשך ארבעה ימים. המסע הוביל את החניכים לתקופה שלפני קום המדינה – תקופת הפלמ"ח.
נורית מלמוד: "במסע בעקבות הפלמ"ח, התבוננו החניכים בעין ציונית בשלבי היווצרותם של הצבא והמדינה, שנוצרו מתוך התארגנויות להגנת המולדת, כמו ארגון הפלמ"ח על לוחמיו האמיצים שלא נחו עד להכרזה על הקמת המדינה וכינונו של צבא ההגנה למדינת ישראל.  החניכים נכנסו לאווירת התקופה, בנעלי ובבגדי לוחמי הפלמ"ח ונחשפו למורשת  ולסביבה בה לחמו הלוחמים האמיצים. המסלול, כלל את הר מירון, צפת, בירייה, והסתיים בחוף דוגית בפעילות פלי"ם".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים